Bing Image Creator – це нейромережа, яка створює зображення за текстовим описом користувача. Вона є аналогом популярного Midjourney, але від Microsoft.

Дивіться також Bing Chat більше не є ексклюзивом Microsoft Edge: чатбот доступний для Chrome і Safari

Як це буде

Windows Central опублікував запропонований усередині компанії макет оновленого інтерфейсу Paint із функціями ШІ. Очікується, що в програмі з'явиться кнопка "Magic Paint", яку розмістять на бічній панелі інструментів. Вона дасть змогу генерувати картинки за допомогою текстового опису. Отриманий результат після цього можна буде відредагувати вже на полотні.

Внутрішній макет Paint зі штучним інтелектом
Внутрішній макет Paint зі штучним інтелектом / Скриншот Windows Central

Незрозуміло, наскільки корисною може бути така технологія саме в Paint, адже його можливості вкрай примітивні й не дотягують до більшості інших програм редагування зображень.

Дата виходу оновлення поки невідома. Найімовірніше. новий Paint буде доступний лише для користувачів Windows 11, залишаючи за бортом прихильників Windows 10, а тим більше старих версій ОС, які вже не підтримуються. Джерела видання стверджують, що програма все ще перебуває на етапі експерименту – компанія "вирішує, як включити більше можливостей ШІ в Windows".

Хай там як, але 21 вересня ми очікуємо на велику презентацію, в рамках якої Microsoft покаже нові ґаджети Surface і поговорить про Windows, тож цілком імовірно, що саме тоді й буде зроблено перший анонс. Крім того, у 2024 році вийде наступна велика версія Windows – імовірно, з номером 12 – яка буде ще більше інтегрована з ШІ. Тож якщо у поточній інтеграція з ШІ є досить поверхневою, в майбутній все може кардинально змінитися, в тому числі й з такими примітивними програмами, як Paint.

Зазначимо, що функції ШІ можуть дебютувати й в інших додатках Windows: "Фотографії", "Камера" і "Ножиці". Перший зможе ідентифікувати людей на фотографії, вирізати їх з фону та вставляти в інші зображення. Така можливість уже давно є у конкурентів, тож не дивно, що Microsoft також працює над перенесенням її в Windows. "Камера" і "Ножиці" своєю чергою отримають підтримку розпізнавання тексту на фотографіях і скриншотах, що значно полегшить роботу з графічними джерелами.