Космічне агентство запрошує компанії та дослідників розробити пристрій, який може спресовувати місячний ґрунт у цеглини, а також робота, який збиратиме їх у прототип житла на південному полюсі Місяця.

Дивіться також Ще одна компанія спробує здійснити першу комерційну посадку на Місяць

Деталі місії

Очікується, що апарат і робот стануть частиною місії "Чан'е-8", яка запланована на 2028 рік. Місія також нестиме різні наукові інструменти для вивчення геології та ресурсів Місяця.

CNSA сподівається використовувати сонячну енергію для розплавлення місячного ґрунту на функціональні частини зі швидкістю близько 400 кубічних сантиметрів на годину. Потім робот використає ці частини для побудови укриття, яке зможе витримати суворі умови місцевого довкілля і часті місячні землетруси на поверхні супутника.

Проєкт є частиною амбітної китайської програми дослідження Місяця, яка за останні роки досягла кількох важливих етапів.

  • У 2019 році Китай став першою країною, яка висадила місяцехід на зворотному боці Місяця в рамках місії "Чан'е-4".
  • У 2020 році Китай успішно повернув місячні зразки на Землю за допомогою місії "Чан'е-5".
  • У травні Китай також планує запустити місію "Чан'е-6", яка відправить чотири космічні апарати на дальній бік Місяця, щоб зібрати більше зразків.
  • Місія "Чан'е-7", запланована на 2026 рік, буде спрямована на південний полюс Місяця за допомогою посадкового модуля, бункера і місяцеходу.

Дивіться також Погляньте на останні фото поверхні Місяця, які зробив японський апарат SLIM перед "сплячкою"

Кінцева мета Китаю – встановити довгострокову присутність на Місяці і прокласти шлях для майбутніх людських досліджень. Проєкт місячного притулку є ключовим кроком на шляху до реалізації цього бачення.