Унікальний пристрій розробила компанія BioServe Space Technologies з Університету Колорадо в Боулдері. У нього складна назва, але найчастіше його називають просто холодильником. За розмірами він порівнянний зі звичайною мікрохвильовою піччю, розповідає Engadget.

Цікаво NASA перенесло запуск першої повноцінної місії SpaceX Crew Dragon до МКС: у чому причина

Особливості створення холодильника для МКС

Насправді створити такий прилад для МКС було справжнім викликом, адже в ньому не може бути обертових частин і він не повинен нагріватися, як це відбувається у звичайних холодильників. Як пояснюють вчені, якщо відбудеться витік теплого повітря, то в умовах мікрогравітації це може призвести до небезпечних наслідків.

Їжа для астронавтів
Спеціально упакована їжа для астронавтів / Фото Wikipedia

Тому холодильник отримав спеціальну систему: вона постійно відводить тепло, підтримуючи температуру пристрою в нормальному стані. Як стало відомо, на борту МКС вже перебувають шість таких холодильників, вони використовуються, щоб охолоджувати термочутливі матеріали для випробувань. Скоро космонавти отримають ще два пристрої, і їх планують задіяти для зберігання швидкопсувних продуктів, доставлених з Землі і вирощених в гідропонному саду станції.