Цього разу мова не йде про серйозне наукове дослідження. Себастьян Детмерс, який очолює одну з великих платформ для підбору персоналу StepStone, написав статтю для Insider, де поділився власним баченням, сформованим на основі спостережень.

Цікаво Бактерії людського організму змогли вижити в екстремальних умовах на вершині Евересту

Яка ситуація в світі

Детмерс стверджує, що все виглядає з точністю до навпаки – вже в найближчому майбутньому на нас очікує нестача людей, а це загрожує глобальним економічним хаосом.

Паралельно зі зростанням населення (нещодавно воно досягло 8 мільярдів) тривають і руйнівні процеси скорочення його чисельності, які дадуть про себе знати вже в найближчі чотири десятиліття. Це насамперед стосується процвітаючих країн з високим рівнем життя.

За словами Детмерса, успіхи в охороні здоров'я, фінансове благополуччя, високий рівень освіти й тривалість життя, що збільшилася, призвели до падіння народжуваності в розвинених країнах і пов'язаного з цим зростаючого дефіциту кваліфікованої робочої сили. Висновок простий: якщо нікому буде працювати, то вже зовсім скоро багатьом країнам доведеться забути про колишнє матеріальне благополуччя.

Скорочення чисельності працездатного населення неминуче призведе до зниження ефективності економіки, незалежно від сфери діяльності – почне падати виробництво, скорочуватиметься бізнес, знижуватиметься загальне економічне зростання, а населення почне бідніти.

Врятувати ситуацію, на думку вченого, можуть передові технології та нові ідеї, зокрема, штучний інтелект і роботи, які здатні замінити людину в рутинних завданнях, що відкриє працівникам можливість здобути хорошу освіту і більш професійну підготовку.