Технологія з'явиться на озброєнні Пентагону вже найближчим часом. Учасники проєкту – військовий підрядник Raytheon і агентство DARPA.

Цікаво Даруй святково: з нагоди зимових свят Samsung пропонує вигідні умови на телевізори й проєктори

Що відомо

У компанії повідомили про успішне тестування технології в різних міських умовах: на відкритій місцевості та у закритих об'єктах.

  • Розробка отримала назву OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET).
  • Завдяки їй, оператор зможе керувати діями 130 дронів одночасно.
  • За твердженням розробників з Raytheon, наявне апаратне і програмне забезпечення дозволить виконувати цю роботу навіть оператору з мінімальною підготовкою.

Управління роєм безпілотників відбувається за допомогою VR-інтерфейсу, який дозволяє візуально контролювати кожен дрон окремо. Ще одна опція OFFSET – мовний інтерфейс, що дає можливість віддавати команди чинним БПЛА голосом.

Ключовим елементом програми є використання недорогого апаратного забезпечення. Без потужних обчислювальних можливостей, доступних на більших дорогих платформах.

Програмне забезпечення, судячи з усього автоматично визначає і шукає розв'язання проблем. OFFSET може самостійно призначити дрони з правильними можливостями відповідному набору завдань.


Випробування технології OFFSET / Фото Raytheon

Прикладом використання розробки наводять спостереження за будівлею. Програма в цьому випадку враховує всі можливості й відправляє дрон у кожне потрібне місце. Після розгортання безпілотників їх співпраця дозволяє зрозуміти, які частини будівлі були вивчені й де є прогалини. Потім вони автономно вибирають, як заповнити ці прогалини.