KEM об'єднує в один процес алгоритми X25519 і Kyber-768, щоб забезпечити безпечне з'єднання. Експерти вважають, що в уже недалекому майбутньому квантові комп'ютери зможуть зламати наявні схеми шифрування, а ця технологія є превентивною відповіддю Google на загрозу.

Дивіться також Google серйозно прокачає свого голосового асистента за допомогою штучного інтелекту

Що відомо

Нове шифрування призначене для обміну секретними даними симетричного шифрування під час встановлення безпечних мережевих з'єднань.

  • X25519 – алгоритм еліптичної кривої, який уже використовується для встановлення безпечного з'єднання.
  • Kyber-768 – це квантово-стійкий алгоритм, який отримав схвалення від NIST (Національний інститут стандартів і технології у США) для постквантової криптографії.

Ці алгоритми працюють разом, дозволяючи двом людям встановити спільний секретний ключ, щоб вони могли спілкуватися конфіденційно.

Робити зараз, щоб не жалкувати у майбутньому

Ребекка Краутхамер, співзасновниця й головна продуктова директорка QuSecure, вважає, що хоча ця технологія звучить футуристично, вона корисна і необхідна вже сьогодні з двох причин. По-перше, дані перехоплюються сьогодні для подальшого розшифрування в майбутньому. По-друге, появу потужних квантових комп'ютерів слід розглядати не як конкретну загрозу, що настане в певну дату, а як щось, що прийде без попередження. Вони можуть з'явитися через 50, 10 чи 5 років. У будь-якому разі це станеться несподівано для більшості людей, бо науковому прогресу притаманні різкі стрибки.

Краутхамер вважає, що дані, які будуть важливі в майбутньому, слід захищати квантово-стійкою криптографією вже сьогодні. Вона також нагадує, що у США Джо Байден торік підписав закон HR7535 про підготовку до кібербезпеки квантових обчислень. Він вимагає, щоб американські урядові агентства вже почали переходити до квантово-стійкої криптографії.