Як це буде
Згідно з листом, який сама компанія надіслала журналістам, це буде генеративний ШІ, на кшталт того, що використовується в її чатботі Bard. Розробка вже почалась і першими оновлення отримають мобільні пристрої. Асистент також використовується на домашніх станціях, приладах розумного дому та інших ґаджетах.
Дивіться також Google працює над штучним інтелектом для написання новин
Навіть приблизних строків запуску немає. Неясно також, які саме нові функції та можливості принесе ШІ в Google Assistant. Керівництво компанії традиційно обмежується загальними поясненнями про те, що вони прагнуть "зосередитися на наданні високоякісного, критично важливого досвіду роботи з продуктом для користувачів".
Розробники можуть використати того ж Bard для спілкування з користувачами Асистента або ж спробувати щось абсолютно нове, тим більше, що вони мають багато версій своєї мовної моделі. Зрозуміло, що технологія працюватиме не лише як текстовий генератор, а й буде здатна озвучувати свої відповіді.
Неприємним моментом у цій історії є те, що такий план компанії передбачає скасування десятків робочих місць із тисяч співробітників, які працюють над Assistant.
Google працює в досить стресових умовах, з огляду на те, що її конкурент на ринку голосових помічників, компанія Amazon, робить подібні кроки, працюючи над перезавантаженням Alexa, яка сьогодні теж уже вважається дещо застарілою. Крім того, ходять чутки й про те, що Apple працює над власним ШІ, а її Siri давно потребує модернізації.