Як повідомляє 24 канал, під час презентації оновленого застосунку Дія міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про усі аспекти нових можливостей програми.

Не пропустіть Уряд дозволив використовувати дані з Дії за кордоном та затвердив перелік країн

Новий документ – цифрове пенсійне

Відтепер у застосунку Дія доступне цифрове пенсійне посвідчення, яке буде відображатися автоматично за віком користувача. Крім того, у застосунку також відображатимуться і пенсійні посвідчення людей, які мають цей статус відповідно до статусу отриманого за законом. Щодо цієї категорії осіб, то їм потрібно буде подати запит на документ всередині застосунку.

Посвідчення на постійне чи тимчасове проживання

За словами Михайла Федорова, зараз в Україні видано більше ніж 200 тисяч документів, які дозволяють постійно або тимчасово проживати іноземним громадянам на території нашої держави. Раніше іноземці використовували фізичну пластикову карту, відтепер же достатньо цифрового документу у смартфоні з встановленою Дією.

Щоб отримати цей документ у цифровому вигляді іноземним громадянам необхідно просто сфотографувати свою пластикову посвідку.

Крім того, іноземці в Україні тепер мають доступ до послуги "Дія Підпис". Це розширить їхню взаємодію з державою та дозволить їм користуватися більшою кількістю послуг прямо зі смартфона.

Переклад документів в Дія

Тепер українські документи в застосунку Дія будуть перекладатися англійською за запитом. Українці за кордоном зможуть перекласти власний документ та показати його при потребі.

Перелік документів в Дія, які перекладатимуться латиницею:

  • Закордонний паспорт.
  • Техпаспорт.
  • Водійське посвідчення.

Шеринг Авто (Належний користувач)

Відтепер за допомогою застосунку Дія можна буде спокійно та у кілька кліків передавати право на керування свого авто іншим особам, запускають послугу – належний користувач.

Відтепер власник авто не зобов'язаний сплачувати штраф, якщо за кермом була інша людина зазначена, як належний користувач.

Читайте на техно Буквально за дві секунди: ТОВ тепер можна автоматично зареєструвати у Дії

Майбутні розробки

Михайло Федоров також розповів про те, що команда застосунку Дія продовжує працювати і вже найближчим часом у смартфонах українців з'являться такі послуги:

  • Військові облігації в Дія.
  • Виїзд дитини за кордон.
  • Доступна іпотека.

Як скористатися новими послугами в Дія

Оновіть застосунок, якщо він не оновлюється автоматично. Як це зробити, ми детально розповідали у нашому спеціальному матеріалі, який доступний за посиланням.