Блейн Паркер шукав молюсків на пляжі, щоб зробити суп, як раптом виявив аномально великого. З'ясувалося, що знайденому молюску понад дві сотні років.

Читайте також Собаки Чорнобиля генетично відрізняються від інших собак світу: результати дослідження

Що відомо про виявленого молюска

Коли Блейн Паркер знайшов такого великого молюска, навіть подумав, що з нього можна отримати дві порції їжі.

Ми просто збиралися його з'їсти, але ми трохи подумали і вирішили, що це, мабуть, щось особливе. Отже, ми не хотіли його вбивати,
– розповів чоловік.

На щастя, Паркер працює в морській лабораторії Gulf Specimen Marine Laboratory, тому вирішив взяти на роботу свою знахідку. Хоча молюск деякий час був зіркою, команда вирішила відпустити його назад у море.

Цей Aber-clam Lincoln важить понад кілограм

Виявлений Паркером молюск є видом, відомим як океанський квахог (Arctica islandica). Цікаво, що подібно до дерева, вік таких молюсків можна визначити через кільця росту на їхніх мушлях. Оскільки Паркер нарахував 214 кілець, вважається, що молюск з 1809 року.

1809 — рік народження Авраама Лінкольна. Саме через це молюску дали прізвисько Aber-clam Lincoln. Більшість з цього різновиду мають довжину від 7 до 11 сантиметрів (2,8 і 4,3 дюйма) за даними NOAA і Gulf Specimen Marine Laboratory. Втім, цей квахог має 15 сантиметрів і важить цілих 1,1 кілограма.