Що за КВМ?

Корональний викид маси – це значні виверження плазми та енергії з сонячної корони, які можуть мати суттєвий вплив на космічну погоду. Кадрами поділилося NASA, пояснивши, що КВМ відіграють ключову роль у формуванні умов космічної погоди в нашій Сонячній системі.

Читайте на сайті Нова теорія може пояснити, звідки на Місяці взялася вода

На нещодавно оприлюднених кадрах камера ширококутної зйомки для сонячного зонда Parker Solar Probe (WISPR) фіксує проходження космічного апарата крізь потужний корональний викид маси 5 вересня 2022 року. Ця візуальна документація пропонує вченим і космічним ентузіастам рідкісну можливість спостерігати за цими небесними подіями зблизька.

Кілька слів про Parker

Сонячний зонд NASA Parker, запущений у серпні 2018 року, розпочав свою місію, щоб глибше зрозуміти поведінку Сонця та його вплив на нашу Сонячну систему. Цей чудовий космічний апарат вже надав приголомшливі зображення Венери і цінну інформацію про її взаємодію з Сонцем.

Зонд Parker спеціально розроблений для того, щоб витримувати суворі умови своєї місії, включаючи вплив інтенсивного сонячного випромінювання і сонячного пилу.

Дивіться також Науковці виявили, що Всесвіт містить більше матерії, ніж передбачалося раніше

Апарат названий на честь доктора Юджина Паркера – астрофізика-першовідкривача, який вперше припустив існування сонячного вітру. Зонд має на меті розгадати таємниці зовнішньої атмосфери Сонця і допомогти нам краще прогнозувати явища космічної погоди, які можуть впливати на Землю і наші технології.