Установка BREAD (Broadband Reflector Experiment for Axion Detection), спільна робота дослідників з Чиказького університету та лабораторії Fermilab Міністерства енергетики США, представляє новий підхід до виявлення частинок темної матерії.

Дивіться також Ядерна установка "Джерело нейтронів" знеструмлена через російський обстріл

На відміну від попередніх установок, BREAD є компактним, економічно ефективним і працює за кімнатної температури, що робить експерименти більш зручними та ефективними.

Компоненти детектора BREAD
Стефан Кнірк з Fermilab з компонентами детектора BREAD / Фото BREAD Collaboration

Перший успіх

Початкові тести були спрямовані на темні фотони. Для їх виявлення використовувалася малошумна приймальна система, що нагадує коаксіальну рупорну антену. Попри те, що темні фотони не були виявлені в зазначеному діапазоні мас, вчені змогли уточнити межі їхніх характеристик на вражаючі два порядки величини, що є значним стрибком у наших знаннях про ці частинки.

Успіх експерименту BREAD відкриває нові шляхи для подальших досліджень: планується використовувати установку для виявлення аксіонів. Використовуючи можливості електромагнітного поля Аргонської національної лабораторії, дослідники прагнуть відкрити життєво важливе розуміння природи темної матерії.

Читайте на сайті Рекорд: південнокорейський термоядерний реактор розігрів плазму до 100 мільйонів градусів

Хоча шлях до розгадки таємниць темної матерії ще триває, нещодавні досягнення експерименту BREAD відкривають багатообіцяючі перспективи для майбутніх відкриттів. Результати, опубліковані в журналі Physical Review Letters, акцентують важливість цих результатів, забезпечуючи цінне підґрунтя для подальших досліджень у цій критично важливій галузі космології.