Бета-тестери Chrome помітили, що кілька функцій з Chrome 79 можуть зникнути в майбутньому релізі — Chrome 80, передає Android Police.

Отож які приховані функції все ще існують у Chrome 79? Для того, щоб увімкнути їх у Chrome, треба перейти на chrome://flags/ та використати пошук, щоб знайти потрібні прапори та встановити "увімкнено" у випадному меню.

Треба знати: У Google Chrome виявили серйозну уразливість: у чому небезпека

Режим читання

Попри тестування цієї функції протягом декількох місяців, Google планує прибрати режим читання в наступній версії Chrome. Ви все ще можете ввімкнути його в Chrome 79, встановивши для #reader-mode-heuristics та #enable-Reader-mode-in-cct прапорці "увімкнено".

Приховати запропоновані статті

Якщо ви не хочете, щоб ваші нові вікна вкладок були захаращені пропозиціями популярних статей, Chrome підготував для вас погану новину: приховування запропонованих статей у нових вікнах вкладок Chrome більше невийде. Поки що її можна активувати, відключивши прапорець #enable-ntp-remote-offers. Однак, ви все одно можете їх приховати назавжди, натиснувши на піктограму "більше" біля розділу "Статті для вас" та вибрати "приховати".

Прокрутка для навігації за історією й зміна орієнтації вкладок

Ці два варіанти навігації були вилучені з Chrome Mobile у бета-версії Chrome 80, і, ймовірно, ми їх більше не побачимо після її запуску. Перший, overscroll — це керування на основі жестів, що дає змогу рухатись назад та вперед в історії вкладки, проводячи пальцями вліво або вправо.

Важливо: В Google Play Store виявили вірус, що може шпигувати за всіма користувачами Android

Другий — перемикач для вкладок, який змінює формат вкладок з вертикальної орієнтації на горизонтальну.

Якщо ви ніколи не пробували їх, то можете увімкнути ці функції в налаштуваннях прапорців у Chrome 79. Шукайте та вмикайте #overscroll-history-navigation для прокрутки, або #enable-horizontal-tab-switcher, щоб використовувати горизонтальний перемикач на вкладках, поки він ще є.

Підтримка FTP

FTP-сервісом в Chrome користуються мало людей. Можливо, тому, що ніхто про них не знає. Тож не дивно, що Google вирішив, що більше не варто підтримувати цю функцію. Підтримка FTP у Chrome поступово припиниться протягом наступних кількох версій, починаючи з Chrome 80. Ви все ще можете увімкнути його в Chrome 80 завдяки прапорцю #enable-ftp, але цей додаток буде видалено з версії Chrome 82. Отже користуйтесь, поки можете.

До речі, якщо хочете побачити, як виглядатиме наступна версія Chrome 80, ви можете завантажити Chrome 80 beta тут.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно