Точна величина надлишку енергії, отриманого в останньому експерименті, поки що не розголошується, доки не буде проведений ретельний аналіз. Результати будуть оприлюднені після завершення процесу оцінки.

Дивіться також Нова цинкова батарея зможе зберігати зелену енергію та виробляти водень

Для чого нам це потрібно

Пошуки відтворення термоядерних реакцій, які живлять зірки, ведуться фізиками по всьому світу з середини 20-го століття. Успішний контрольований термоядерний синтез може стати майже безмежним джерелом енергії. Однак нинішні наукові та технологічні можливості поки що недостатні для його широкомасштабної реалізації.

Історія відкриття

Минулого року Ліверморська національна лабораторія, що діє при Міністерстві енергетики США, зробила значний крок на шляху до цієї мети, здійснивши видатне відкриття. Вони направили лазер на капсулу, що містила ізотопи водню, дейтерію і тритію, викликавши реакцію синтезу, яка вивільнила приблизно 3,15 мегаджоулів енергії. Цей вихід енергії перевищив вхідну енергію на 54%, що стало значним науковим проривом.

Це досягнення було високо оцінене Міністерством енергетики США, яке назвало його монументальним. Цей прорив не лише сприяє розвитку екологічно чистої енергетики, але й має значення для національної безпеки країни.

Повторний успіх

Досягнення лабораторії було підкріплено пів року потому відтворенням позитивної реакції термоядерного синтезу, що демонструє послідовність їхнього підходу. Хоча точні деталі останнього досягнення все ще тримаються в таємниці, очікується, що вони будуть оприлюднені під час майбутньої прес-конференції і згодом опубліковані в наукових журналах.

Дивіться також США першими у світі почнуть масштабне виробництво перовскітних сонячних панелей

Не так швидко

Попри ці вражаючі успіхи в дослідженнях термоядерного синтезу, поки що передчасно розглядати керований термоядерний синтез як економічно життєздатне енергетичне рішення. В установці запалювання, де проводилися ці експерименти, використовується метод інерційного термоядерного синтезу, що передбачає використання лазерів для опромінення ізотопів водню. Створена переважно для наукових досліджень, а не для комерційного застосування, мрія про отримання безмежного та екологічно чистого джерела енергії поки що залишається доволі віддаленою.