У Мінську відновили роботу інтернету

Інтернет запрацював у Мінську 12 серпня приблизно о 7 ранку. Про це повідмоляє "Наша Ніва".

До теми На вулиці Мінська знову стягують важку військову техніку: фото та відео

Користувачі кажуть, що одночасно запрацювало більшість популярних сервісів – Telegram, Viber, WhatsApp, Twitter та Instagram. Почали також відкриватися пошукові системи від Google і "Яндекс", відновився доступ до онлайн-замовлення таксі.

З'явився доступ і до інших сервісів, як через мобільний інтернет, так і фіксований – без використання VPN і Proxy запускаються ролики на YouTube, прогружаются електронні листи в Gmail. Однак доступ до деяких сайтів і досі залишається обмеженим.

Що відомо про проблеми з інтернетом у Білорусі

З різних куточків Білорусі надходили повідомлення про відсутність мобільного інтернету. Читачі телеграм каналу NEXTA Live повідомляють, що практично у сіх обласних центрах країни повністю відсутній мобільний інтернет.

Як долати проблеми з мобільним інтернетом

У зв'язку з масовими переболями та практивно повною відсутністю у регіонах країни мобільного інтернету телеграм канал NEXTA Live опублікував поширені поради, які можуть допомогти жителям Білорусі відновити зв'язок.

Зокрема канал рекомендує при проблемах з доступом до інтернету, спробувати примусово перемикнути мобільні телефони з 4G на 3G у налаштуваннях. Крім того канал рекомендує використовувати VPN на кшталт Psiphon і Opera.

Серед іншого канал закликає мешканців перших та других поверхів відкрити доступ до Wi-Fi роутерів – зняти паролі та зробити мережі публічними, аби допомогти протестувальникам з доступом до інтернету.

Протести у Білорусі: коротко

  • Масові протести у Білорусі спалахнули після президентських виборів. За офіційними даними, перемогу на них здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси висловили рішучу незгоду з результатами виборів, вони вважають, що голосування було цинічно сфальсифіковано.
  • Протести розпочалися у ніч з 9 на 10 серпня. Мирних демонстрантів почали нещадно бити та затримувати ОМОНівці.
  • Білоруське міністерство охорони здоров'я інформує про понад 200 осіб, що потрапили до лікарень. Загалом за 3 дні протестів понад 7 тисяч протестувальників затримав ОМОН. Багато родичів кажуть, що із затриманими немає зв'язку.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Люди планують виходити на нові акції протесту й надалі.