"Ми вітаємо Вас на нашому новому сайті, який нам люб'язно виготовили наші партнери Dump Forums практично безплатно: ми розплатилися всіма вашими персональними даними, оскільки це єдина і неминуща цінність, яка у нас залишалася", – написали хакери на зламаному сайті. Спеціалісти з кібербезпки компанії ReliaQuest описують угруповання Dump Forums як "новий проукраїнський, антиросійський та антибілоруський форум, який дозволяє користувачам брати участь у боротьбі" проти російських окупантів. Форум було створено наприкінці травня 2022 року. Кількість учасників оцінили на рівні приблизно 100, але точного числа ніхто не знає.

Дивіться також За вересневою атакою на найбільші російські аеропорти стояла ІТ-Армія України

Що відомо про атаку

Невідомо, з якою метою здійснювалась атака, але хакери кажуть, що змогли завантажити багато корисних даних. У своєму телеграм-каналі вони пишуть: "Ми вивантажили безліч цікавої інформації з серверів платіжної системи "Мір", чудово провели час у їхній внутрішній мережі і тепер готові заявити про злом найбільшого платіжного оператора. Дуже цікаво подивитися на те, як ІБ-відділ НСПК (Національна система платіжних карт, яка забезпечує обробку операцій по картках "Мір" – прим. ред.) відповість на цей неприємний інцидент".

Які саме дані потрапили до рук хакерів, невідомо. Представники платіжної системи заперечують витік інформації, заявляючи, що сайт є лише візитною карткою з інформацією про діяльність компанії та не містить жодних конфіденційних даних, а також не має відношення до платіжної інфраструктури.

На зламаному сайті розмістили жартівливе повідомлення, в якому йшлося про те, що "підступні західні імперіалісти" навідріз відмовляються надавати Росії пластик, а "менш підступні китайські товариші" не пускають до зони юаня. Тож з огляду на це НСПК нібито проводить імпортозаміщення рублів на черепашки каурі. Таким чином країна виходить з рублевої зони й починає застосовувати нову процесингову систему "Береста-Ѣ", яка забезпечує надійний захист даних від хакерських атак і повністю відповідає споконвічним традиціям та девізу "Сри как деды, ..ять!".

У зв'язку з виходом Росії з рублевої зони ми готові запропонувати вам новий розрахунковий засіб — черепашки каурі. Продавши наших непотрібних системних адміністраторів у Республіку Гвінея, нам вдалося забезпечити достатній резерв нової розрахункової одиниці. Обмін здійснюватиметься з розрахунку 1 000 рублів за одну мушлю каурі і 10 000 за одного рапана,
– написали хакери, додавши, що це тимчасовий захід, оскільки запас рапанів у нечорнозем'ї вкрай обмежений і згодом їх замінять якимись споконвічно-російськими черевоногими з моря Норденшельда.

Текст завершується такими словами: "Крим — це Україна і нам там не раді".

Сайт платіжної системи
Сайт платіжної системи "Мір" зламали / Скриншот 24 Каналу