Це стосується і будь-кого, хто перегляне запис трансляції протягом 24 годин після запуску. Усі зібрані гроші будуть перераховані на рахунок відділення інтенсивної терапії дитячої лікарні Starship у Новій Зеландії, повідомляється у твіті Rocket Lab.

Цікаво Астрономи вперше зняли вулканічну активність супутника Юпітера: відео

Для чого гнома відправляють у космос

Схоже Rocket Lab вирішила продемонструвати, як правильно потрібно здобувати ігрові досягнення. Гном Чомпскі вперше з'являється в Half-Life: Episode Two. У грі гном не персонаж і не важливий об'єкт, а випадковий предмет. Його популярність пов'язана з досягненням "Маленький космонавт" (Little Rocket Man), для якого гнома потрібно пронести майже через всю гру, залишити в ракеті і закрити люк. Виконання досягнення пов'язане зі значними зусиллями – всього 7,5% гравців виконали це досягнення.

Гном присутній в інших іграх Valve – Left 4 Dead 2 і Half-Life: Alyx, де також є подібне досягнення, пов'язане з необхідністю нести його на значні відстані.

Деталі місії

Запуск гнома відбудеться в рамках місії Flight 16, яку Rocket Lab організовує для виведення на орбіту 30 супутників. Однак гном далеко не зайвий вантаж задля жарту – він випробує нову технологію 3D-друку, яка може бути використана для компонентів майбутніх космічних кораблів. Надрукована на 3D-принтері модель з титану та висотою 150 мм.

Гном з Half-Life 2: Episod Two
Модель гнома Чомпскі, яку відправлять у космос / Фото Rocket Lab

Не пропустіть Як би виглядали країни світу, якби вони були планетами: пізнавальне відео

Благодійна акція

Президент Valve вже не вперше організовує благодійні акції в Новій Зеландії, де він живе з моменту епідемії коронавірусу. Влітку цього року він допоміг провести We Love Aotearoa – безкоштовний захід та концерт в Окленді. В рамках заходу проводили семінари і організували VR-стенди.