Представник і голова Комітету Палати представників з питань розвідки Майкл Тернер у вівторок, 13 лютого, попередив про "дестабілізуючий іноземний військовий потенціал", який пов'язаний з ядерною зброєю космічного базування, інформує 24 Канал з посиланням на матеріали ABC News.

А тим часом Випробування квантового двигуна у космосі провалилося: супутник втратив зв'язок із Землею

Ми будемо працювати разом над вирішенням цього питання, як і над усіма чутливими питаннями, які є засекреченими. Але ми просто хочемо запевнити всіх, що кермо знаходиться в надійних руках,
– заявив журналістам спікер Палати представників Майк Джонсон після коментарів Тернера, що викликали здивування.

Справжня небезпека

Слід зауважити, що такі новини є тривожними, особливо в часи активної війни Росії з Україною та поступового зростання міжнародної напруженості. Проблема у тому, що супутникова інфраструктура є вкрай важливою для роботи низки систем та сервісів, і водночас вкрай вразливою для різноманітних потенційних засобів ураження.

Вже давно існує заборона на відправлення ядерної зброї в космос в рамках договору від 1967 року, однак Росія неодноразово доводила, що їй начхати на будь-які міжнародні домовленості та закони. Тож загроза з боку цієї країни-терористки цілком реальна і вона має глобальний характер. Крім того, орбітальну ядерну зброю можна буде використати не лише для знищення супутників.

Якщо така зброя коли-небудь буде розгорнута, цілі комунікаційні мережі, як цивільні, так і військові, можуть бути виведені з ладу.

Вони давно готуються до війни у космосі

Світові держави, зокрема Росія та Китай, досягли значних успіхів у розробці зброї, здатної знищувати супутники супротивника.

  • Наприклад, у 2021 році Росія навмисно підірвала один зі своїх списаних супутників зброєю прямого наведення.
  • Китай також провів подібне випробування у 2007 році.

Дивіться також Китай планує побудувати базу на Місяці з місячного ґрунту

Офіційні особи зараз попереджають, що США просто не мають способу захистити себе від такої зброї, наголошуючи на глобальній загрозі, що стала наслідком гонки космічних озброєнь, яка загострюється протягом багатьох років, особливо після вторгнення Росії в Україну.