Як заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, послугу можна буде отримати за 1 робочий день.

Важливо У Мінцифри відповіли, наскільки Дія зменшила кількість підроблених COVID-сертифікатів

Ба більше, для того, щоб змінити місце проживання не потрібно буде відвідувати 3 установи та чекати 30 днів.

Пів року тому ми запустили зміну місця проживання онлайн у 7 містах, а зараз масштабуємо її майже на всю країну. Ми повністю трансформуємо послугу, прибираючи бюрократію,
– наголосив Федоров.

Міністр додав, що більше не потрібно буде їхати, наприклад, до свого рідного міста, навіть якщо ви хочете там зареєструватися. Ще одне покращення – чоловікам не доведеться ходити до військкомату, щоб знятися чи стати на облік.

Як працюватиме послуга зміни місця реєстрації онлайн

  • головне – потрібна ID-картка;
  • заповнення заяви в Дії та онлайн-підтвердження власника житла займає 10 – 15 хвилин.

Все, що потрібно зробити для зміни місця реєстрації, це натиснути у меню послуг в додатку на відповідний пункт та вказати необхідні дані. Якщо ви є власником нерухомості в якій бажаєте прописатися, послуга буде надана менш ніж за добу.

Що відомо про додаток "Дія"

Це мобільний додаток, створений у межах проєкту діджиталізації державних процесів. Він передбачає усунення ланки "людина – людина" при наданні держпослуг. В ідеалі держава в смартфоні – це можливість отримати будь-яку державну послугу, просто взявши свій телефон. У планах проєкту – кожен українець матиме особистий кабінет жителя і зможе відстежувати всі дані, які держава має про нього.