Як пише видання ВВС, головна небезпека – це різноманітні тести. Так, саме інформацію з одного такого тесту в Facebook — "Твоє цифрове життя" — Cambridge Analytica нібито використала, щоб зібрати дані мільйонів людей.

Читайте також: Скандал навколо найбільшого витоку даних у Facebook: хто винен та як це стало можливим?

Тож часто подібні тести можуть бути тільки ширмою для масового збирання даних. Зважаючи на це варто обмежити доступ до персональної інформації, яку отримують додатки, і водночас ними користуватися:

  1. У налаштуваннях Facebook зайдіть на сторінку "Додатки";
  2. У розділі "Додатки, веб-сайти і плагіни" натисніть кнопку "Редагувати";
  3. Натисніть кнопку "Disable platform" (Вимкнути платформу).

Після цього ви не зможете користуватися сайтами інших розробників у мережі Facebook.

Читайте також: Скандал із витоком даних Facebook: Цукерберг визнав провину

Якщо для вас це занадто радикальний крок, то є спосіб обмежити доступ до персональної інформації, яку отримують додатки:

  1. У налаштуваннях Facebook зайдіть на сторінку "Додатки";
  2. Зніміть позначки з усіх категорій інформації, яку ви надаєте додатку: біографія, день народження, склад сім'ї, релігійні погляди, статус "У мережі", дописи у вашому життєписі, журнал активності та зацікавлення.

Як радить лектор курсів інформаційних технологій, інтелектуальної власності та медіа-права в правничій школі Університету Східної Англії Пол Бернал, ніколи не натискайте кнопку "Подобається" на службовій сторінці продукту. Якщо хочете пограти в ігри чи пройти тести, не заходьте в них через Facebook, а робіть це безпосередньо на їхньому сайті.

Увійшовши через Facebook, легше користуватися цими додатками, але водночас це дає розробнику додатка доступ до профілів користувачів та інформації, що в них міститься,
— пояснив викладач.

Як додає Бернал, існує лише один 100% надійний спосіб зберегти приватність своєї інформації - покинути Facebook.

"Facebook матиме стимул краще захищати інформацію людей тільки в тому разі, якщо люди масово покидатимуть Facebook. А поки що у компанії дуже мало стимулів для змін", — сказав викладач.

Цікаво, що навіть у випадку якщо ви видалите свій акаунт, тоді Facebook заохочує деактивувати ці дописи на якийсь час — на випадок, якщо потім захочете повернутися. Також є велика вірогідність, що частина інформації про вас залишиться на платформі, через дописи ваших друзів.