За даними Секретної служби, хакери, пов’язані з урядом Китаю, викрали щонайменше 20 мільйонів доларів США. Постраждали понад десять штатів, хоча експерти кажуть, що група явно цілиться на всі 50.

Цікаво Файли Twitter: Ілон Маск розкрив обіцяні документи про скандал із сином Байдена

Що відомо

За атаками стоїть хакерське угруповання Ченду, також відоме як APT41. Цю ситуацію називають "першим випадком пандемічного шахрайства, пов’язаного з іноземними, спонсорованими державою кіберзлочинцями, який уряд США публічно визнав".

Однак це може бути лише вершина айсберга, кажуть співробітники правоохоронних органів США та експерти з кібербезпеки. На умовах анонімності вони заявляють, що інші федеральні розслідування шахрайства, пов’язаного з пандемією, також, здається, вказують на хакерів, пов’язаних з іноземними державами.

Секретна служба відмовилася підтвердити для NBC масштаби інших розслідувань, заявивши, що триває понад 1000 розслідувань за участю транснаціональних і місцевих злочинців, які вдаються до шахрайства. APT41 є "помітним гравцем", але лише одним з багатьох.

Неясно, чи діяли вони за прямою вказівкою китайського уряду, чи той, як пише видання, "дивився в іншу сторону", але численні нинішні та колишні чиновники США кажуть, сама крадіжка є тривожною подією, котра має серйозні наслідки для національної безпеки.

Я ніколи раніше не бачив, щоб вони націлювалися на державні гроші,
– каже Джон Халтквіст, керівник відділу аналізу розвідданих у фірмі з кібербезпеки Mandiant.