Розслідування американських чиновників, яке ставило за мету з'ясувати "характер і склад" нових китайських процесорів, тривало менше місяця і не знайшло доказів того, що підсанкційна компанія може виготовляти смартфони з передовими чипами у великих обсягах. Про результати оголосило Міністерство торгівлі США у вівторок.

Дивіться також Ніяких 5 нанометрів: наявність у новому смартфоні Huawei передової технології спростовано

Чипів буде мало

Джина Раймондо, яка очолює міністерство з березня 2021 року, заявила на слуханнях Комітету з науки Палати представників, що вона засмучена доповіддю про передові смартфони Huawei. Виробництво чипів Китаєм може порушувати торговельні обмеження, оскільки вони були виготовлені за американською технологією. Про яку саме технологію йде мова і кому з американських компаній вона належить, невідомо.

Минулого тижня голови комітетів з питань закордонних справ, енергетики та комерції, питань збройних сил і справ, пов'язаних із Китаєм, закликали Департамент комерції припинити видачу ліцензій компаніям Huawei та SMIC (яка виготовила HiSilicon Kirin 9000S на своїх заводах для Huawei). Вони також заявили про необхідність посилення санкцій з боку США і більш ефективного контролю над експортом.

Раймондо відмовилася коментувати питання про те, чи розглядає вона можливість припинення дії всіх ліцензій для Huawei. Вона також повідомила, що ймовірні заборони на використання iPhone від Apple китайським урядом викликають "тривожність". Про введення таких обмежень раніше писали американські ЗМІ, але згодом Китай офіційно заперечив наявність таких наказів, хоча наголосив, що все ще вважає продукцію компанії небезпечною.

  • Нагадаємо, США обмежили доступ Huawei до деяких інструментів для виробництва чипів у 2019 році, а також до готових технологій. Причиною стало звинувачення компанії в шпигунстві на користь Китаю, яке вона організувала через своє телекомунікаційне обладнання, встановлене у багатьох країнах світу, зокрема в Австралії, США, Британії та по всій Європі.
  • На початку вересня Huawei представила флагманський смартфон Mate 60 Pro. Він підтримує 5G-технологію, що було недоступно для компанії з 2019 року.