Чому Starhip полетить у космос лише наступного року

Хоч глава SpaceX Ілон Маск і розраховував на те, що корабель відправиться у свій перший орбітальний політ ще до кінця 2021 року, нещодавно стало відомо про те, що перевірка FAA закінчиться не раніше, ніж 31 грудня 2021 року.

Не пропустіть Росія підтвердила випробування протисупутникової зброї й цинічно заперечила загрозу МКС

Водночас Ілон Маск не дуже засмутився цією новиною, швидше навіть навпаки залишився задоволений. У своєму акаунті у твітері він дав високу оцінку роботі регулятора, а також подякував за підтримку владі округу Камерон і міста Браунсвіл, поблизу якого розташовується база SpaceX.

Перевірка Starbase

У середині вересня FAA опублікувала проєкт оцінки бази SpaceX у Бока-Чіка та попросило громадськість надати коментарі з цього питання до 1 листопада. Тепер стало відомо, що за цей час відомство отримало понад 17 тисяч письмових звернень від громадян. У жовтні представники FAA двічі проводили громадські слухання, під час яких агентство отримало ще 121 усний коментар з цього питання.

Для чого SpaceX потрібен Starship

  • SpaceX розробляє багаторазовий корабель Starship для доправляння людей та вантажів на Місяць, Марс та інші віддалені космічні об'єкти. Для виведення апарату в космічний простір призначено ракету-носій Super Heavy. Прототипи Starship вже підіймалися у повітря на максимальну висоту близько 10 кілометрів. Один з них здійснив успішну посадку.
  • Тепер SpaceX готується провести перший орбітальний тестовий політ, в якому братимуть участь корабель Starship з шістьма двигунами Raptor і ракета-носій Super Heavy з 29 двигунами.
  • Окрім космічних польотів Starship також планують застосувати для транспортування пасажирів та вантажів на Землі. На презентації концепту SpaceX повідомляла, що корабель зможе перетинати найвіддаленіші маршрути приблизно за годину.