Хоча титан легший і міцніший за нержавіючу сталь, користувачі скаржаться, що він легко дряпається. Але потертості та подряпини – це менша з бід, які можуть спіткати ваш смартфон. Якою ж є стійкість при падінні, враховуючи міцність на розрив нового титанового корпусу?

Дивіться також Корпус iPhone 15 Pro Max тріщить від одного натиску: результати тестів

Результати тесту

Немає сумнівів, що титан важче гнути, його реальні характеристики варіюються від одного падіння до іншого. Ютубер EverythingApplePro провів експеримент з падіння нових моделей iPhone 15 Pro та Pro Max. Якщо коротко підсумувати, то титанове покриття отримало різні пошкодження, але воно зберегло пристрій в робочому стані.

У першому випробуванні автор ролика поклав на землю суцільну бетонну плиту і кидав на неї смартфони з висоти свого поясу. Ця ситуація повинна імітувати випадок, коли ви впускаєте смартфон з рук або він випадає з кармана.

  • Спочатку пристрої падали боковими гранями вниз і отримали незначні подряпини на рамках.
  • Потім з бетоном зіткнулась задня панель. Тут ситуація була менш приємною, адже заднє скло миттєво розбилося і повністю вкрилося тріщинами. Це узгоджується з попередніми тестами, в яких інший блогер намагався зігнути смартфон, а натомість розкришив заднє скло. EverythingApplePro зазначив, що це перший в його досвіді випадок, коли обидві моделі отримали такі пошкодження вже з першого падіння.
  • Падіння екраном донизу ніяк на дисплеї не вплинуло – удар на себе прийняла титанова рамка, отримавши нові подряпини.
  • Після всіх цих падінь камери залишилися цілими й працювали справно.

На наступному етапі смартфони падали вже з висоти повного зросту, імітуючи ситуацію, коли пристрій випадає з рук під час розмови.

  • Падіння боковою гранню об бетон майже не вплинуло на Pro Max, за винятком нових подряпин на рамці. А ось з моделлю Pro експеримент з першого разу не вдався, адже автор випадково кинув його під іншим кутом. Смартфон упав не на бік, а екраном донизу – уламки скла розлетілися на всі боки, а екран перестав працювати належним чином, ставши повністю білим.
  • Падіння камерами донизу не пошкодило їх в жодному з випадків і не вплинуло на інші частини смартфонів, крім нових тріщин на задньому склі.
  • Падіння екраном донизу не вплинуло на дисплей Pro Max та камеру. Тому автор скористався драбиною, щоб скинути його з висоти 4,5-5 метрів. І знову ні екран, ні камери не постраждали, хоча задня панель залишила по собі друзки скла.

Висновки

Хоча титанова рамка і піддається подряпинам (їх, до речі, можна надалі повторно відшліфувати), її істинне призначення – захищати внутрішні компоненти. З цим новий матеріал справляється дуже добре, але щодо заднього скла компанії є над чим подумати в наступному поколінні.

Повний процес тестування: відео