Як передає sciencealert.com, вчені переконують, що цей астероїд відповідає всім вимогам, які потрібні, щоб офіційно називати небесне тіло карликовою планетою.

Цікаво: Hubble зробив дивовижний знімок спіральної галактики

Деталі. Ці 4 характеристики прописані у Міжнародному астрономічному союзі.

  • Щоб офіційно вважати небесне тіло карликовою планетою воно повинне обертатися на орбіті навколо Сонця.
  • Цей об’єкт не має обертатися навколо планети.
  • Зафіксоване тіло не повинне мати сильне гравітаційне поле, щоб розчистити свою орбіту від інших космічних тіл (як звичайні планети).
  • При цьому об’єкт повинен мати масу, достатню для досягнення гідростатичної рівноваги, тобто бути більш-менш округлої форми.

Цікаво, що першим трьом вимогам відповідають багато тіл, наприклад, весь головний пояс астероїдів між Марсом і Юпітером. Але нові спостереження за цим поясом показують, що він може відповідати четвертій умові.

Вчені визначили форму астероїда Гігея

"Завдяки унікальній можливості інструменту SPHERE на VLT, яка є однією з найпотужніших систем візуалізації в світі, ми змогли визначити форму астероїда, яка виявляється майже сферичною. Завдяки цим зображенням астероїд Гігея можна перекласифікувати як карликову планету, яка поки є найменшою в Сонячній системі", – заявив астроном П'єр Вернацца.

Окрім того, у Сонячній системі є 5 об'єктів, які відповідають визначенню "карликова планета". Найвідоміші з них – Церера в Головному поясі астероїдів, яку раніше і вважали астероїдом, і транснептунових об'єкт Плутон, який раніше вважався повноцінної планетою.

Що відомо про астероїд Гігея? Це небесне тіло відкрите у XIX столітті. За попередніми даними, він має в діамерті приблизно 430 км. До прикладу, діаметр Плутона становить приблизно 2400 км, а Церери – 950 км. Новий статус Гігеї повинен бути офіційно затверджений Міжнародним астрономічним союзом.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно