Як це працює

Розробники пояснюють, що це рішення є унікальним як з погляду розробки, так і з погляду цивільно-військової співпраці заради інновацій. "Ми працюємо над тим, аби екосистема продуктів DELTA повністю забезпечувала потреби військовослужбовців. Інтегрована технологія допоможе мінімізувати дружній вогонь, зберегти більше наших дронів та аналізувати використання безпілотників", – каже заступниця Міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко.

Дивіться також Цей дрон заряджається від ліній електропередач і може взагалі не сідати на землю

DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну й морську ситуацію на цифровій мапі. Також до системи входять месенджер і стримінг у реальному часі, які дозволяють спілкуватися в захищеному контурі та бачити трансляцію з БПЛА. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.

Технологію вже протестували в бойових умовах з ударними дронами. Застосування UA DroneID дозволяє підвищити безпеку і ефективність місій, забезпечує ситуаційну обізнаність на полі бою під час виконання завдань, допомагає ідентифікувати своїх та чужих серед численних безпілотників.

UA Drone ID
Технологія UA Drone ID / Фото з телеграм-каналу Михайла Федорова

Надалі технологія в системі DELTA також відкриє безліч можливостей аналізу використання безпілотників — наприклад, планувати які з них краще застосовувати для ураження певних цілей.