Про це заявив президент Володимир Зеленський під час щорічного звернення до Верховної Ради.

Цікаво Чи можна голосувати з цифровим паспортом у Дії: відповідь ЦВК

"Наша мета на найближчі роки – 100% державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість, за бажанням голосувати в інтернеті", – заявив Зеленський.

Як відомо, про повний перехід на цифрові державні послуги протягом 3 років заявляли і в Міністерстві цифрової трансформації. Раніше глава Міністерства Михайло Федоров, що вже з 1 вересня 2021 року держоргани не матимуть права вимагати паперові копії документів чи довідок. Для цього можна скористатись послугою шерингу документів, що запрацювала в оновленій версії додатка Дія.

Голосування онлайн: ризики

При цьому існує і кілька перешкод, що стоять на заваді онлайн-голосуванню на виборах. Перша з них – низька цифрова обізнаність українців.

Ще одна проблема – відсутність юридичних підстав для проведення такої форми голосування. Тож спочатку доведеться змінювати законодавство й зокрема Конституцію.

До теми Щорічне звернення президента Зеленського до Верховної Ради: відео

Також не варто забувати про кібербезпеку. Маніпуляцій хакерів для впливу на результати виборів дуже багато, від падіння платформи для голосування, до фальсифікації результатів.

Засідання Верховної Ради: відео