Під час офіційної презентації сервісу Дія, яка відбулася 6 лютого, прем'єр наголосив, що кожен орган державної влади отримає людину, яка буде відповідальна за цифрову трансформацію. Зокрема, у планах уряду було ввести посаду CDTO (Chief Digital Transformation Officer).

До теми: Додаток Дія – де завантажити

Вже 3 березня на офіційній сторінці відомства з'явилася інформація, що уряд таки ухвалив відповідне рішення, яке дозволить просувати цифровізацію у всіх сферах економіки – як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях.

Що це за посада

CDTO – це одна з вищих адміністративних посад організації, яка відповідає за цифрову стратегію. Ініціатор або провідник єдиної політики цифрової трансформації або цифрового розвитку організації. Він забезпечує управління реалізацією проектів цифрової трансформації і координацію з проєктами інших організацій екосистеми, і з державними цифровими платформами і проєктами.

Ми маємо намір видавати вам кожного тижня нові рішення. Для цього потрібна структура. Це означає, що в кожному міністерстві, в кожному органі державної влади має бути людина відповідальна за цифровізацію – CDTO. Це принцип, якого ми будемо дотримуватися і найближчим часом це буде реалізовано в кожному органі державної влади,
– зазначив прем'єр.

"Створюються окремі підрозділи з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації центральних органів виконавчої влади. Вони відповідатимуть за оновлення державних органів, впровадження нових технологій, інновацій, забезпечуватимуть надання громадянам послуг в електронній формі.

Також у міністерствах, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях будуть запроваджені посади заступників керівників відповідних органів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації – Chief Digital Transformation Officer (CDTO). Вони відповідатимуть за перетворення традиційних процесів на цифрові", – йдеться в офіційній заяві Мінцифри.

Що відомо про додаток Дія

Це мобільний додаток, створений у межах проєкту діджиталізації державних процесів. Це передбачає усунення ланки "людина – людина" при наданні держпослуг. В ідеалі держава в смартфоні – це можливість отримати будь-яку державну послугу, просто взявши свій смартфон. У планах проєкту – кожен українець матиме особистий кабінет жителя і зможе відстежувати всі дані, які держава має про нього.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно