Свої наміри компанія Apple обґрунтувала це тим, що Valve володіє магазином цифрових відеоігор Steam. Його дані могли б допомогти судовому провадженню в справі проти Epic Games, оскільки сервіс Epic Games Store – прямий конкурент Steam.

Цікаво Microsoft анонсувала дві нові версії Office для тих, хто не хоче підключатися до хмари

Для чого Apple дані Steam

Компанія з Купертино хотіла отримати дані за останні шість років з сервісу Steam, в їх числі: інформацію про річну виручку,

  • продажі ігор,
  • всі види доходів,
  • вартість різних товарів,
  • зміни вартості ігор,
  • обсяг продажів за кожен місяць.

При цьому, як зазначено, сама Valve володіє тільки частиною відомостей про це і не має багатьох цих даних, а крім того взагалі не вважає себе з предметом суперечки.

Valve відмовилася надавати цю інформацію. На її думку, запит був занадто великим і передбачав розкриття конфіденційної інформації. Юристи Valve відзначають, що Apple задала дивний вектор для судового розгляду. Також у Valve висловили сумнів, що Apple дійсно потрібні всі ці дані.

Нагадаємо, конфлікт між компаніями Epic Games та Apple почався у серпні, коли перша додала опцію прямих платежів у Fortnite для мобільних пристроїв, в обхід 30 відсотків комісії, яку Apple і Google вимагають в рамках угоди з розробниками при публікації додатків в App Store і Google Play.

У відповідь обидві компанії видалили Fortnite зі своїх торгових майданчиків. Epic Games відповіла антимонопольним позовом. Тепер розробник закликає суд з питань конкуренції визнати видалення гри з App Store і Google Play незаконним, як і певні умови в угодах компаній з розробниками. А також прагне відновлення Fortnite в обох магазинах і дозволу на прямі платежі.