Як відомо, рис швидко вбирає надлишок води – наприклад, з вашого промоклого взуття. Однак у випадку мокрого iPhone усе, виявляється, може стати тільки гірше.

Дивіться також Apple не забула про iPhone зі складаним екраном – ось, що про нього стало відомо

Чому так не варто робити

У нещодавньому документі підтримки Apple стверджує, що якщо покласти мокрий пристрій у мішок чи тарілку з рисом, це "дозволить дрібним частинкам рису пошкодити ваш iPhone", хоча й не вдається в подробиці, як саме. Компанія також рекомендує не використовувати інші відомі методи, такі як використання зовнішнього джерела тепла для сушіння смартфона або вставляння ватної палички в роз'єм для заряджання чи навушників.

Варто зазначити, що попередження компанії щодо рису збігається з думкою інших експертів з ремонту, які виявили, що "рисовий метод" працює повільніше, ніж просто залишити iPhone на столі для просушування. У таких ситуаціях час має вирішальне значення, оскільки найголовніше — не допустити, щоб вода пошкодила електроніку всередині.

Замість того, щоб використовувати рис, Apple пропонує альтернативне рішення. Якщо ваш iPhone або зарядний роз'єм намокли (в останньому випадку з'явиться попередження й вимкнеться зарядка), Apple рекомендує наступне:

  • Від'єднайте кабель від iPhone і від'єднайте інший кінець кабелю від адаптера живлення або аксесуара. Не підключайте кабель знову, доки ваш iPhone і кабель повністю не висохнуть.
  • Злегка постукайте iPhone по руці роз'ємом вниз, щоб видалити зайву рідину за допомогою інерції. Залиште iPhone у сухому приміщенні з доступом повітря.
  • Не менш як через 30 хвилин спробуйте зарядити смартфон за допомогою кабелю Lightning або USB-C.
  • Якщо попередження з'явиться знову, це означає, що в роз'ємі або під контактами кабелю все ще є рідина. Залиште iPhone у сухому місці з доступом повітря на добу. Протягом цього періоду ви можете пробувати зарядити смартфон. Повне висихання може зайняти до 24 годин.
  • Якщо телефон висох, але все ще не заряджається, від'єднайте кабель від адаптера і від'єднайте адаптер від розетки, а потім підключіть їх знову.

Якщо поради Apple не спрацювали, можна з упевненістю сказати, що вам знадобиться допомога професійних експертів з ремонту або навіть купівля нового смартфона. Що б ви не робили, не піддавайтеся спокусі потягнутися за рисом.