Один із найважливіших органів людського організму створюється під конкретного пацієнта. Він повністю копіює роботу його серцевих клапанів, даючи змогу кардіохірургам детально вивчати роботу серця і знизити ризики під час проведення складних операцій. Лікарі можуть перевірити наслідки своїх дій на цій імітації без ризику спричинити шкоду живому серцю.

Цікаво Перший у своєму роді: науковці створили пристрій, який допоможе уникати вокальної втоми та травм

Що відомо

  • Щоб створити точну копію серця, пацієнт проходить сканування, на основі якого створюється тривимірна модель органу.
  • Як основний матеріал використовуються еластичні полімери, які за своєю структурою нагадують серцевий м'яз.
  • Привести репліку в дію допомагають приєднані пневматичні рукави, схожі за дією з домашнім тонометром. Це змушує штучне серце стискатися, а потім повертатися у вихідний стан. Таким чином, модель може перекачувати рідину, імітуючи кровотік.

Як працює технологія: відео

Після ретельних спостережень лікарі можуть випробувати різні типи імплантів, які зараз використовуються в медицині. Головна перевага такого підходу полягає в тому, що кардіохірурги зможуть заздалегідь підібрати найбільш вдалий різновид синтетичного клапана для конкретного пацієнта, з урахуванням усіх його особливостей.

Під час досліджень учені з Массачусетського технологічного інституту та Гарвардського університету використовували медичне сканування для 3D-друку моделей аорти та лівого шлуночка у 15 пацієнтів з аортальним стенозом. Копії змогли точно повторити поведінку кров'яного тиску випробовуваних. Це підтвердилося під час порівняння даних до і після операцій із застосуванням аналогічних синтетичних клапанів.