Виявилося, що це майже ідеальне кільце з характеристиками подібними до спіралі. Цей астрономічний прорив спантеличив науковців, оскільки величезний розмір Великого кільця не відповідає усталеним принципам космології, які стверджують про однорідність Всесвіту в усіх напрямках.

Читайте на сайті Внутрішня частина мертвої зорі може виглядати як гігантське ядро атома

Структури надвисоких величин

Провідний дослідник Алексія Лопес зазначила, що сучасні космологічні теорії раніше вважали структури такого масштабу неправдоподібними, припускаючи, що у спостережуваному Всесвіті повинна існувати лише одна надзвичайно велика структура.

Всупереч очікуванням, Велике Кільце не є ізольованою аномалією. Вчені також посилаються на Гігантську Дугу, ще одну колосальну структуру, що складається з галактик і скупчень галактик, відкриту Лопесом два роки тому. І Велике Кільце, і Гігантська Дуга простягаються на 3,3 мільярда світлових років, перевищуючи теоретично передбачувану межу в 1,2 мільярда світлових років для таких структур.

Велике коло та Гігантська дуга
Художнє уявлення Великого Кільця та Гігантської Дуги на небі / Фото Stellarium/University of Central Lancashire/PA

Примітно, що обидві мегаструктури знаходяться на однаковій відстані від Землі, поблизу сузір'я Волопаса, що дає підстави для припущень про їх потенційний зв'язок в рамках єдиної космологічної системи. Лопес наголосив на необхідності протистояти цим аномаліям, а не відкидати їх, стверджуючи, що дані, які накопичуються, ставлять під сумнів адекватність сучасної стандартної моделі космології.

Дивіться також Виявилося кисень недостатній показник рівня технологічного розвитку інопланетної цивілізації

Для подальшого дослідження цих таємниць команда астрофізиків використовувала дані з найпотужнішої у світі астрономічної камери та складні комп'ютерні моделі. Вони зосередилися на вимірюванні "грудкуватості" темної матерії у Всесвіті, загадкової речовини, що становить чверть маси-енергії космосу.

Результати, однак, вказали на розбіжність зі стандартною моделлю, що змусило вчених замислитися над потенційною необхідністю всебічної переоцінки або навіть нової теореми в космології.