Річ у тім, що у Франції розмір податку на майно залежить від його орендної вартості. Стандартний басейн на 30 метрів квадратних коштуватиме власнику додаткові 200 євро на рік. Саме тому будь-які зміни на території ділянок необхідно реєструвати протягом 90 днів. Як виявилось, тисячі людей цього не зробили, приховавши від держави наявність споруди в своєму дворі.

Цікаво Інженери створили програму, що пророкує злочини з точністю до 90 відсотків

Що відомо

  • Як пише джерело, податкові органи Франції знайшли 20 356 незадекларованих басейнів на приватних територіях у кількох департаментах.
  • Для цього використали знімки з космосу та програмне забезпечення зі штучним інтелектом.
  • Власники будівель отримали рахунки на загальну суму понад 10 мільйонів євро

Система, розроблена французькою компанією Capgemini разом із Google, ідентифікує басейни на фотографіях з повітря та може звіряти їх із базами даних земельного кадастру. При цьому автори проєкту зазначили, що похибка системи становить приблизно 30% — інколи ШІ визначав сонячні батареї як басейни або, навпаки, не міг розпізнати басейн у тіні чи частково закритий деревами.

Наразі програма тестується, однак скоро влада розширить її використання з 9 округів на всю країну. Згідно з прогнозами, це принесе ще додаткові 40 мільйонів євро до казни. Крім того, ШІ планують навчити визначати інші незаконні споруди.