Реальні злочини не схожі на голлівудські фільми. Вони відбуваються регулярно, здебільшого погано продумані й найчастіше розкриваються за лічені години, кажуть розробники на чолі з професором Ішану Чаттопадхьяй з лабораторії ZeD. Тому їх прогнозування — це проста математика, яка в перспективі дозволить врятувати чиєсь життя або запобігти пограбуванню. За словами дослідників, знання про те, що злочин станеться, наприклад, за тиждень, — це величезна перевага для поліції. Таким чином патруль може не лише вчасно приїхати, а й запобігти ймовірній події.

Цікаво Чат-бот Meta на основі штучного інтелекту назвав Марка Цукерберга "моторошним і маніпулятивним"

Як це працює

  • Деякі міста США, такі як Чикаго, регулярно публікують журнали міських злочинів у відкритому доступі. Окремі райони й узагалі оновлюють інформацію щотижня.
  • Такі звіти містять інформацію про те, яка подія сталася, тип злочину, місце та час.
  • Вчені зібрали ці дані, структурували їх, а потім на основі отриманої інформації створили оцифровані версії міст.
  • Далі міста поділили на невеликі квадрати розміром два на два квартали. У кожному з них в систему внесли зареєстровані раніше правопорушення з категорією та точним часом і підключили до карти алгоритм машинного навчання.
  • ШІ проаналізував весь масив накопичених історичних даних та почав створювати передбачення, вказуючи, коли та в яких районах будуть скоєні ті чи інші можливі злочини.
  • Порівнявши результати нових поліцейських звітів та передбачення, вчені з'ясували, що алгоритм вгадував майбутні події з рекордною точністю – до 80-90%.

Ми можемо робити прогнози того, що станеться, скажімо, на тиждень уперед на певному квадраті плюс-мінус день. Використовуючи наш алгоритм, ми можемо сказати, що наступної середи в Чикаго на перетині 37-ї вулиці та Південно-Західної авеню відбудеться вбивство,
– розповів журналістам Чаттопадхьяй.

Автори зазначають, що з етичної точки зору їхня система є повністю "чистою" — програма не називає ім'я, стать чи колір шкіри злочинця, а лише місце та час.