До недавнього часу прямий зв'язок з зондом булло втрачено через технічні причини – але через вісім місяців "мовчання" агентство NASA оголосило про успішне відновлення контакту з космічним апаратом, повідомляє ARS Technica.

Цікаво Rocket Lab відправить у космос гнома з Half-Life 2: Episode Two

Як налагодили зв'язок з Voyager 2

Для зв'язку з настільки віддаленими апаратом NASA використовує три радіоантени, що знаходяться на території США, Іспанії та Австралії. При цьому відправляти команди одному з найстаріших активних зондів може тільки остання, під назвою Deep Space Station 43 – однак ремонт, який тривав майже вісім місяців у інженерів агентства не було такої можливості.


Комплекс віддаленого космічного зв'язку Deep Space Station 43

Нарешті, у ході тестування оновленого обладнання, що становить два нових радіопередавачі, вченим вдалося відновити зв'язок з Voyager 2, свідченням чого стало виконання відправлених йому команд. Очікується, що стабільний контакт буде відновлений вже у лютому 2021 року.

Це хороші новини для NASA і науки в цілому, оскільки Voyager 2, як і його попередник, продовжить відправляти на Землю дані про швидкість, щільність, температуру і тиск заряджених частинок в міжзоряному просторі.