Попри те, що Huntress II виглядає як звичайний квадрокоптер, реактивна турбіна дозволяє йому зависати і знижуватися, не завдаючи шкоди посадковим майданчикам. Компанія WaveAerospace отримала додаткове фінансування для розширення виробництва, але не розголошує джерела цього фінансування.

А тим часом У Дубаї пройдуть перші у світі перегони в реактивних ранцях

Наразі приймаються попередні замовлення на Huntress II, а поставки заплановані на кінець цього року. Проте жодних відеодоказів, які б підтверджували льотні можливості цієї гібридної моделі, поки що не оприлюднено.

Що відомо про квадрокоптер

  • З діагональними стійками, що простягаються на відстань до 4 метрів від ротора до ротора, вага безпілотника може досягати до 50 кг, залежно від палива для турбіни на борту.
  • Максимальна злітна вага становить 165 кг, апарат обладнаний вантажними відсіками і відкидними контейнерами.
  • Розроблений для швидкого розгортання, Huntress II може стартувати менш ніж за 90 секунд.
  • Його також можна скидати з літаків на висоті 6000 метрів або менше.
  • Тривалість польоту складає 2 години, а дистанційне керування може здійснюватися на відстані до 30 км.
  • Здатність турбіни запускатися і зупинятися під час польоту дозволяє Huntress II маневрувати як квадрокоптер, розвиваючи швидкість до 483 км/год по горизонталі.
  • Поточна швидкість обмежена електронними можливостями, але в майбутньому очікується подальше вдосконалення.

Варто відзначити адаптивність дрона до складних погодних умов: він може літати при вітрі до 117 км/год і температурі від -34 °C до 54 °C. Крім того, прогнозується, що експлуатаційні витрати на Huntress II становитимуть лише 5% від вартості звичайного гелікоптера, що підкреслює його економічну ефективність і компактність.

Дивіться також Революційні непробивні шини від NASA можна буде купити на Kickstarter

Хоча військове спрямування Huntress II є очевидним, WaveAerospace також наголошує на його важливості для гуманітарних місій, рятувальних операцій та логістики у складних умовах.