Літій-іонні акумулятори, робочі конячки більшості смартфонів, з часом деградують. Дотримання правил заряджання може сповільнити цей процес, максимально збільшивши термін служби акумулятора та потенційно заощадивши витрати на його передчасну заміну.

Читайте на сайті Як правильно почистити смартфон та інші пристрої від бруду й пилу

Ось кілька ключових порад і застережень від Техно 24, які допоможуть зберегти ваш телефон зарядженим і здоровим трішечки довше.

Як правильно заряджати смартфон

  • Дотримуйтеся діапазону 20 – 80. Прагніть підтримувати рівень заряду акумулятора телефону в діапазоні від 20% до 80%. Часте поповнення заряду в цьому діапазоні краще, ніж повна розрядка акумулятора та його повна зарядка після цього.

    Сьогодні на більшості смартфонів ви можете встановити сповіщення після досягнення позначки в 20% заряду, яке повідомлятиме вас, що час зарядити смартфон настав. Крім того, чимало сучасних смартфонів підтримують режими інтелектуальної зарядки, які автоматично вимикають процес заряджання при досягненні 80%.
  • Відмовтеся від нічного заряджання. Смартфону потрібно одну-дві години, щоб зарядитися повністю. Якщо залишити телефон увімкненим у мережу звечора, це може призвести до перевантаження акумулятора. Він повільно розряджатиметься, а потім знову заряджатиметься до 100% і так цілу ніч та ранок, поки ви спите.

    Якщо можливо, від'єднайте його, коли заряд досягне бажаного рівня. Деякі телефони мають вбудовані функції контролю стану акумулятора, які можуть оптимізувати режим заряджання та розтягнути його на цілу ніч до часу, коли ви прокидаєтеся. Якщо у вас є такий режим, активуйте його у розділі "Батарея".
  • Уникайте перегріву. Надмірна температура – ворог акумуляторів. Не заряджайте телефон у спекотному середовищі, також не слід використовувати "важкі" застосунки під час зарядки, як от ігри, які споживають багато ресурсів і додатково нагрівають пристрій. Якщо під час заряджання телефон сильно нагрівається, зніміть чохол і дайте йому охолонути.
  • Користуйтеся оригінальними зарядками. За можливості використовуйте оригінальний або сертифікований зарядний пристрій від відомого бренду. Дешеві зарядки з "Аврори" можуть не працювати належним чином, що обов'язково позначиться на здоров'ї акумулятора.

Важливі застереження

Уникайте потрапляння пилу, ворсу або сміття до зарядного порту. Це може завадити з'єднанню та спричинити перегрівання.

Не підключайте до зарядки мокрий телефон. Дочекайтеся, коли він висохне, або використовуйте спеціальні засоби для вбирання вологи, такі як силікагель.

Товсті чохли з пухнастою підкладкою можуть утримувати тепло при заряджанні. Якщо телефон перегрівається під час зарядки, розгляньте можливість використання тоншого чохла або зніміть його під час заряджання.

Дивіться також Чому ваш смартфон так швидко розряджається і як це виправити?

Дотримуючись цих простих порад та уникаючи поширених помилок, ви зможете значно подовжити час роботи акумулятора вашого смартфона. Пам'ятайте, що здоровий акумулятор забезпечує довше життя вашого смартфона та менше стресу для вас.