Загальновідомо, що у порівнянні з іншими смартфонами iPhone зламати майже неможливо. Та помилково вважати, що звичайне увімкнення Face ID або Touch ID гарантовано захистить ваш гаджет і більше ніяких налаштувань не потрібно змінювати. Адже в iPhone є ще багато функцій, створених для того, щоб максимально вберегти інформацію на пристрої і сьогодні 24 канал розповість про найбільш важливі з них.
Не пропустіть Питання безпеки: яка операційна система краще захистить ваші біометричні та персональні дані
Налаштуйте автентифікатор
Двофакторна автентифікація є ключовим способом додаткового захисту в епоху кібератак. За задумом розробників, сервіс пропонує надсилати додатковий код підтвердження на номер телефону під час спроби входу. Фактично це другий ключ до дверей вашого облікового запису, вебсайту або сервісу.
iPhone може отримувати коди підтвердження для сайтів і застосунків, які пропонують цей спосіб додаткового захисту. Зручність полягає у тому, що вам не просто надходить звичайне повідомлення, цифри з якого треба ввести у відповідному полі – ваш смартфон фактично виступає ключем доступу.
Все це відбудеться автоматично, якщо ваш пристрій працює під управлінням iOS 12 і новіших версій. Тож коли ви отримуєте код безпеки, він одразу з'явиться в полі для введення.
Як налаштувати автоматичну перевірку кодів для сайту або додатку
- На сайті або в додатку ввійдіть у налаштування облікового запису, виберіть опції для активації двофакторної автентифікації та додатка-автентифікатора.
- У переліку знайдіть опцію ручного використання ключа налаштування (або коду налаштування), а потім виберіть і скопіюйте ключ налаштування.
- Перейдіть до "Налаштування" – "Паролі", а потім клацніть на свій обліковий запис для вебсайту або програми.
- Далі оберіть "Налаштувати код підтвердження" – "Ввести ключ налаштування" – "Ключ встановлення" – "Вставити" – "ОК".
- Коли цей алгоритм дій ви відтворили, на екрані з’явиться поле "Код підтвердження", натисніть на нього та оберіть функцію "Копіювати код підтвердження".
- Поверніться на вебсайт або додаток, вставте код підтвердження, де це потрібно.
Захист ваших даних – пріоритет у 2022 році / Фото Unsplash
Блокуйте програми, які мають доступ до вашої геолокації
Навіщо багатьом застосункам знати місце вашого перебування? Це виправдано, якщо мова йде про програму для навігації, якій потрібно бачити ваше розташування, аби направляти до пункту призначення, або ж додаток прогнозу погоди, який має надавати точні дані місцевості.
Але як щодо інших застосунків? Чи потрібно знати, де ви перебуваєте, до прикладу, ігровому або музичному додатку? А як щодо соціальних мереж? І відповідь – звісно, ні.
Ви можете швидко перевірити, які програми мають доступ до вашого місцезнаходження, і за потреби обмежити їх на своєму iPhone. Для цього:
- Перейдіть до "Налаштування" – "Конфіденційність" – "Служби визначення місцезнаходження".
- Щоб переглянути пояснення щодо запиту "Служб визначення місцезнаходження" або змінити налаштування доступу, торкніться програми.
- Ви можете встановити обмеження, коли програмі дозволено відстежувати ваше місцезнаходження, або повністю вимкнути цю функцію.
Увімкніть функцію "Знайти мій iPhone"
Функція "Знайти мій iPhone" – надзвичайно важлива, адже допоможе відшукати загублений телефон. Починаючи з iOS 15, ви можете отримувати сповіщення, якщо, наприклад, забули свій смартфон у кафе чи іншому місці.
І якщо інші смартфони можуть не надсилати сигнал у вимкненому режимі, то iPhone допоможе встановити точну геолокацію за будь-яких умов. Щоб скористатися функцією "Знайти мою мережу", потрібно підключити телефон до свого облікового запису Apple ID. Ось як це зробити:
- Відкрийте "Налаштування" – [своє ім'я] – Find My. Якщо з'явиться запит на вхід, введіть свій ідентифікатор Apple ID.
- Торкніться "Знайти мій iPhone", а потім свайпніть перемикач вправо, щоб увімкнути цю функцію.
Якщо ваш пристрій перебуває в автономному режимі (не підключений до мережі Wi-Fi або стільникового зв'язку), можна визначити його місцезнаходження за допомогою мережі Find My. Таким чином ви побачите, де точно перебуває ваш смартфон навіть упродовж 24 годин після його вимкнення.
У випадку, коли рівень заряду акумулятора пристрою стає критично низьким, його місцезнаходження автоматично фіксується у Find My.
Налаштуйте конфіденційність пошти
Захист пошти на iPhone допомагає підвищити вашу конфіденційність. Ця функція працює дуже просто – система приховує вашу IP-адресу від відправників, щоб вони не могли використовувати її для відстеження вашої активності в Інтернеті або місцезнаходження. Крім цього, відправники не можуть бачити, чи відкривали ви отриманий електронний лист.
Ваш номер телефону – ключ до ваших даних / Фото Unsplash
Як увімкнути Конфіденційність пошти:
- Перейдіть до "Налаштування" – "Пошта" – "Захист конфіденційності".
- Щоб увімкнути цю функцію, посуньте перемикач поруч із пунктом "Захист поштових дій" праворуч.
"Приховати мою електронну пошту" – це ще одна функція конфіденційності, яка дозволяє генерувати унікальні випадкові адреси електронної пошти, які прив’язуються до вашого облікового запису. Це дуже зручно для заповнення різноманітних онлайн-форм, підписки на послуги або надання адреси електронної пошти незнайомій людині.
- У програмі "Пошта" натисніть кнопку "Створити".
- Додайте одержувача та тему повідомлення. Варто врахувати, що за допомогою функції "Приховати мою електронну пошту" можна одночасно надсилати повідомлення лише одному одержувачу.
- Двічі торкніться поля "Від кого", а потім – "Приховати мою електронну пошту". У полі "Від" з'явиться нова унікальна адреса електронної пошти.
Відключіть відстеження реклами
Відстеження реклами – це метод, який компанії використовують для демонстрації персоналізованої реклами. Окремі додатки збирають багато даних про вас, а деякі програми потім ще й продають зібрану інформацію, часто без вашого відома. Ви можете покласти край такому відстеженню.
Що потрібно зробити:
- Перейдіть у "Налаштування" – "Конфіденційність" – "Реклама Apple" і вимкніть "Персоналізовану рекламу". Це дозволить вам відмовитися від реклами на основі інтересів у програмах.
- За замовчуванням відстеження реклами в додатках має бути вимкнено, але корисно перевірити ще раз і переконатися, що ви не ввімкнули його в якийсь момент, не усвідомлюючи цього. Відкрийте "Налаштування" – "Конфіденційність" – "Відстеження" і переконайтеся, що параметр "Дозволяти програмам запитувати відстеження" вимкнено.
- Крім того, перейдіть в "Налаштування" – "Конфіденційність" – "Аналітика і поліпшення" і вимкніть "Ділитися аналітикою iPhone", якщо ви не хочете, щоб Apple переглядала звіти про збої, проблеми з iCloud або записи Siri. Дані аналітики охоплюють багато інформації, якою ви, можливо, не хочете ділитися.
Покупка нового смартфона
Смартфони з кожним роком стають "розумнішими", обростають новими функціями та можливостями. Купуючи новий телефон, ви отримуєте більший, чіткіший дисплей, який легше читати, кращу продуктивність, і, можливо, вперше акумулятор, якого вистачає на цілий день. Але одним із ключових аргументів є підтримка нових версій операційної системи та регулярні оновлення безпеки, які підвищують вашу конфіденційність.
Покупка нового смартфона – хороша ідея, якщо ваш вже застарів / Фото Unsplash
Тож навіть якщо ви не бажаєте прощатися з ідеальним дизайном вашого iPhone 5, який ззовні виглядає, як новий, пора серйозно задуматися над придбанням більш актуальної версії, адже це не лише примха, а й необхідність. Обрати надійну модель, яка підходить саме вам, можна в офіційних партнерів Apple в Україні.
Підсумок
Конфіденційність завжди є актуальною проблемою, тож до захисту своїх даних потрібно ставитися усвідомлено та відповідально. Саме тому слід оновлювати операційну систему до актуальної версії і час від часу змінювати смартфон на новий, віддаючи перевагу моделям з покращеним захистом даних.