Технологію розробив Токійський університет електрокомунікацій. Він і проведе ці випробування разом із компанією Forte, місцевим стартапом зі сфери інформаційних технологій.

Як захистити свій смартфон від стеження та вірусів: 3 поради про кібербезпеку

Що відомо

  • У ході експерименту сніг, зібраний на вулицях, виступить джерелом холодного повітря. Його завантажать у басейн, куди будуть поміщені теплопередавальні трубки.
  • Зовнішнє повітря, своєю чергою, нагрівається сонцем.
  • Через різницю температур холодоагенту між частиною установки, що охолоджуватиметься снігом, і тією, що нагріватиметься сонцем, виникне конвекційний рух рідини.
  • Рідина приводитиме в дію мікротурбіну.
  • Чим вищою буде різниця температур, тим більшою стане потужність, що віддається в результаті.

Тести системи триматимуть до березня. Як вважають вчені, ефективність такого способу вироблення електроенергії може бути вищою, ніж при використанні сонячних панелей. За словами дослідників, застосування снігу для генерації електроенергії набагато екологічніше. Запропоноване рішення зі снігом практично не має відходів, тоді як сонячні панелі часом підлягають утилізації.

Очікується, що снігова енергія буде вироблятися за низьких витрат. При цьому ціна такої енергії буде також вкрай низькою.

Існують також плани використовувати тепло гарячих джерел для отримання ще більших перепадів температур. У північно-східному регіоні Японії є багато курортів з гарячими джерелами в районах, де випадає багато снігу.