Як пройшов запуск ракети

Ракета Falcon 9 стартувала з майданчика 39A Космічного центру Кеннеді, розташованого на мисі Канаверал. Пуск відбувся о 13:29 за часом Східного узбережжя (20:29 за Києвом).

Цікаво NASA вирішило повернутися на Венеру після 30-річної перерви

Приблизно через дев'ять хвилин після старту перший ступінь ракети носія успішно сів на плавучу платформу Of Course I Still Love You. Стикування вантажного корабля з орбітальною станцією повинно відбутися у суботу, 5 червня.

Що відправили на МКС

Корабель Dragon доставить на МКС 3311 кг вантажу, в тому числі:

  • запас продовольства;
  • матеріали та обладнання для проведення експериментів;
  • та дві нові сонячні панелі для енергосистеми станції.

Варто відзначити, що зараз до МКС вже пристикований корабель Dragon, який був запущений 23 квітня і доставив на станцію чотирьох астронавтів.

Наукові експерименти

На борту корабля SpaceX перебувають живі організми для проведення двох експериментів, один з яких пройде ще під час польоту Dragon до МКС.

  • Це дослідження, яке отримало назву UMAMI, передбачає вивчення симбіотичних відносин між живими організмами. В даному випадку мова йде про дитинчат кальмарів і мікроорганізми.
  • Другий експеримент пройде на МКС і буде спрямований на вивчення генів тихоходів, що дозволяють їм протистояти стресовим факторам в екстремальних умовах, таких як мікрогравітація.

Крім того, на борту Dragon перебувають дві сонячні панелі, встановлення яких заплановане на кінець місяця. В цілому планується провести заміну шести сонячних панелей для підвищення потужності енергосистеми МКС.