Що робитиме зонд?

IMAP, запуск якого запланований на 2025 рік, досліджуватиме околицю Сонячної системи, відому як геліосфера, і розшифровуватиме "повідомлення" у вигляді частинок від Сонця та з-поза нього. Він збиратиме інформацію про швидкість, енергію, напрямок та інше, що допоможе дізнатися про процеси, які відбуваються на відстанях до 120 астрономічних одиниць від Сонця.

Читайте на сайті Втратили майже усі фото Юпітера: під час прольоту повз планету NASA JunoCam зафіксувала аномалію

Три набори інструментів працюватимуть разом, щоб створити детальні карти кордонів Сонячної системи за допомогою енергетично нейтральних атомів. Інші інструменти (загалом їх десять) збиратимуть інформацію та надаватимуть оновлені дані про умови космічної погоди.

Куди полетить IMAP

Зонд IMAP не полетить на кордон геліосфери. На цей шлях у нього підуть десятки років. Апарат буде виведений у точку Лагранжа L1, звідки Сонце перед ним лежатиме як на долоні і завжди буде відкритим для спостережень. Зонд одразу ж включиться в наукову роботу, і цінна інформація не змусить себе чекати.

IMAP є п'ятою місією в портфоліо Програми сонячно-земних зондів NASA, якою керує Відділ дослідників і геліофізичних проєктів Центру космічних польотів імені Годдарда.