Це такий, якому уже 170 років. В ПАТ "Укртелеком" вирішили, що застаріле обладнання оновлювати немає сенсу, бо застарів сам телеграф як явище.

Читайте також: Вчені знайшли неочікуваний зв’язок між онлайн-іграми та високим інтелектом

А поки у нас є 3 щасливих місяці з телеграфом. Ви колись відправляли телеграми? Маю на увазі, в цьому столітті? Якщо ні, терміново виправляйте це неподобство.

Зараз розкажу як. Берете свій смартфон, на його сенсорному екрані набираєте номер гарячої телеграфної лінії: 0-800-506-156 і починаєте виконувати квест. Спочатку треба вибрати, яка ваша телеграма: звичайна чи термінова. Якщо ви Президент України або представник Уряду – не мовчіть про це. І виберіть категорію: "Президент України", "Уряд" або "Вища урядова". Якщо ваша телеграма якось пов'язана з негодою чи аварією – для вас спеціальні пропозиції, категорії "Шторм", "Метео", "Аварія", "Авіа". Не вкладаєтеся у розмаїття категорій? Категорія "Поза категорією" створена спеціально для вас.

Коли визначилися з типом телеграми, диктуєте текст оператору. До 300 слів – 5 гривень за слово, незалежно від категорії. Більше 300 слів – відправляйте листи з голубами, телеграф таке не передасть.

Думаєте, це все, телеграма полетіла? Ні, квест триває. І за свій вибір категорії доведеться розплачуватися на наступному етапі. В гру вступає телеграфний збір. За категорії "Президент України" та "Уряд" треба докинути півсотні українських грошей, за "Шторм", "Метео", "Авіа" і за звичайну – всього 25.

Хочете повідомлення про вручення телеграми? 25 гривень за звичайну, 50 гривень за термінову. Є бажання залишити собі на згадку засвідчену копію? Ще 25 гривень на бочку. Хочете відправити телеграму на художньому бланку? Нема питань! Щоправда, ціна залежить від бланка. Які вони бувають, на офіційному сайті не вказано – уточнюйте по телефону.

І не забудьте: сам квест, як і в будь-яких квест-кімнатах, має свою ціну. Будьте ласкаві дати ще 13 гривень. Ну, за те, що ви надиктували, навибирали та й просто за те, що оператор вас вислухав. Може, ще й добру пораду дав.

А тепер давайте рахувати. Припустимо, ви хочете відправити звичайну телеграму на 30 слів, отримати повідомлення про вручення і собі копію для сімейного архіву. Всього якихось 225 гривень. І ще тринадцять за неймовірно проведений час. 238 гривень. А на квест "Морг" у одній з київських квест-кімнат можна піти за 200 гривень. Але квест-кімнати набирають популярність, а українському телеграфу лишилося 3 місяці.

Дозвольте собі бути унікальним – відправте телеграму.

Читайте також: Неймовірна історія життя людини, в якої ніколи не опускаються руки: Ростислав Крижанівський