В ефірі телемарафону "Єдині новини" та у своїх зверненнях до містян харківський міський голова використовував російську мову. Тепер він має сплатити штраф у розмірі 3 400 гривень.

Читайте також Мера Харкова оштрафували за спілкування російською у зверненнях до містян

Терехов прокоментував своє звернення російською

Терехов прокоментував цей інцидент. Він наголосив, що наразі у країні є важливіші питання. Також він розповів, чи буде й далі використовувати російську у своїх зверненнях.

Я вважаю, що сьогодні в нас є зовсім інші справи. Я вважаю, що найголовніше для нас сьогодні – це перемога. Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків’янами – я буду спілкуватися російською,
– сказав Терехов.

Також він не уточнив, чи буде сплачувати штраф за порушення мовного закону. На оскарження постанови в Терехова є час до 4 грудня.

Що відомо про інцидент: головне

  • За невикористання державної мови у зверненнях до харків'ян, а також в ефірі телемарафону мер Харкова Ігор Терехов має сплатити штраф у розмірі 3400 гривень.
  • Відповідну постанову про накладення штрафу виніс уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він наголосив, що мер Харкова порушив Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
  • Нагадаємо, що до 24 лютого Ігор Терехов зрідка переходив на українську. Однак він все ж таки неодноразово обіцяв, що візьме уроки державної мови.

До теми – Кого штрафуватимуть відповідно до нових норм мовного закону: дивіться відео