Вона запропонувала Організації з безпеки і співробітництва в Європі взяти на себе організацію інклюзивного діалогу для розв'язання кризи в Білорусі. Про це повідомила пресслужба Тихановської.

Актуально Тихановська про позбавлення Мінська ЧС-2021 з хокею: білоруси не збираються грати зі злочинцями

Контактний майданчик

Вона відзначила, що ОБСЄ може:

  • створити контактний майданчик;
  • почати з експертного круглого столу за участю Європейського Союзу, представників влади і опозиції Білорусі.

ДІПЛ ОБСЄ – центральна організація, яка може допомогти в організації нових вільних виборів за міжнародними стандартами і під міжнародним наглядом,
– зазначила Тихановська.

Допомога від організацій

Вона закликала міжнародні організації допомогти в організації безпечного повернення в Білорусь для неї та інших лідерів демократичних сил.

Лідерка також сказала: "Разом з міжнародною спільнотою я б хотіла знайти можливості безпечно повернутися в Білорусь. Оскільки проти мене порушили 2 кримінальні справи з міждержавним розшуком, це повинні бути спеціальні гарантії мого повернення".

Тихановська додала, що ситуація з Навальний показала, що потрібна допомога міжнародного співтовариства і, перш за все, ОБСЄ.

Нові вибори у Білорусі: що відомо

  • У Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка.
  • Незаконно обраний президент Білорусі раніше заявив, що гарантує проведення нових президентських виборів в країні.
  • Водночас він закликав інші держави не втручатися у внутрішні справи Білорусі.