main logo

Новини Білорусі

Зараз Білорусь перебуває між двох вогнів - диктаторського режиму невизнаного президента Олександра Лукашенка та проросійського гніту агресора Путіна, який не тільки порушує суверенітет України, але і успішно русифікує цілу націю білорусів.

Новини Білорусі - що відомо про життя в країні

Під час чергових виборів у 2020 році, від яких не чекали якихось сюрпризів - Лукашенко тоді правив вже 26 років - з’явилася велика кількість опозиціонерів, на яких міг розраховувати народ. Серед них - Сергій Тихановский та його дружина Світлана, а також Віктор Бабарико.

У результаті 2 з 3 кандидатів-опозиціонерів опинилися за ґратами режиму - на волі залишилася Світлана Тихановська, яка продовжила боротьбу проти диктаторського режиму. Новини у Білорусі були невтішні - після сфальсифікованих результатів виборів, де Лукашенко набрав 80% голосів, у країні почалися заворушення.

9 серпня у країні пропав інтернет та зв’язок. Не працювали усі мобільні оператори:

  • “МТС Білорусь”

  • “Velcom”

  • “Life” та “DIALLOG”

Тоді ж почалися придушення протестів - міліція Лукашенка лиш за 1 ніч заарештувала понад 3 тисячі людей.

Кілька тижнів протестів призвели до того, що наляканий диктатор подзвонив Володимиру Путіну, який швидко погодився “посприяти вирішенню проблеми”.

До листопада попри коронавірус Білорусь виходила на мітинги - протести тривали до листопада 2021 року. Досі тривають переслідування так званих “екстремістів”-опозиціонерів та ув’язнюють журналістів - новини на державних каналах позиціонують протестувальників терористами та злочинцями.

Як два диктатора загрожують Україні

За даними супутникових знімків, на території Білорусі поблизу кордону України перебувають сотні одиниць військової техніки. Серед них - російські війська та техніка. Росія та Білорусь пояснили накопичення бойовиків біля України нібито навчаннями - країни заявили про те, що з 10 лютого 2022 року відбуватимуться спільні військові навчання “Союзна рішучість-2022”.

У той час, коли російські бойовики нападають на українців та намагаються приєднати до Росії територію Донбасу, Лукашенко обіцяє, що “війна в Україні триватиме 3 - 4 дні”, відверто погрожуючи країні.

Та попри цей проросійський тандем, українські військові тримають свої позиції та не дозволяють ворогу просунутися в Україну. Читайте новини Білорусі та розвитку подій на кордоні України на 24 каналі.