Загалом проєкт покинули 4 редактори стрічки новин та 2 співробітників SMM-відділу. Натомість залишилися 2 редактори, 2 фотокорів, 2 співробітників відділу SMM та 3 літературних редакторів.

Цікаво Звільнені працівники Kyiv Post запускають нове медіа: хто його очолить

Частина команди заявила про "редакційні завдання"

Члени команди, які вирішили покинути проєкт, заявили про те, що працювали понаднормово – по 360 годин на місяць, та не мали відпусток протягом тривалого часу. Причинами звільнення вони назвали необґрунтовані звинувачення керівництва.

Також серед причин звільнення частина команди "Букв" назвала "редакційні завдання". Зокрема серед них – агресивні відповіді на коментарі читачів у соцмережах.

Ймовірно, як не всі, то більшість з вас були свідками агресивної поведінки нібито SMMника нашого видання впродовж останніх днів. Він ще розповідав про "мамкіни гроші" та те, кого з вас "не хотів батько" в коментарях під нашими дописами. Хтось ще не зрозумів, що цією загадковою рішучою персоною був Петро Терентьєв? (співзасновник "Букв" – 24 канал),
– йдеться в дописі

Однак у команді заявили, що інші "бридкі деталі роботи" залишать при собі й розповсюджувати не будуть. Допис зі сторінки видалили, однак залишилися скриншоти.

Допис
Допис
Текст допису частини "Букв", яка вирішила покинути проєкт / Скриншот

Одразу після видалення допису, на сторінці "Букв" традиційно розмістили новину, однак додали цитату: "Команда "Букв" трохи здивована, що за них розписались їхні колеги".

Агресивні коментарі "Букв" / Скриншоти hromadske

Реакція видання на інцидент

Пізніше на сайті "Букв" з'явилася офіційна заява. Редакція видання переконана, що їхнього SMMника підкупили з метою дискредитувати видання. І зробив це, на їхню думку, політтехнолог Володимир Петров.

Загалом ситуацію в редакції назвали спробою рейдерського захоплення та тиску на видання. Для підтвердження своїх слів, у заяві згадали усі найгучніші політичні скандали за їхньої участі. Таким чином "Букви" хотіли продемонструвати кількість зацікавлених у нібито закритті видання.

Ще зодо SMMника, який опублікував заяву частини членів команди додали, що він позичив у співзасновника "Букв" Петра Терентьєва у вересні 2 000 доларів, з яких 1 400 не повернув.

Що відомо про "Букви"

  • Видання "Букви" у 2015 році заснували Петро Терентьєв та Катерина Рошук.
  • У лютому 2021 року Інститут масової інформації попри неоднозначні публікації видання, вніс "Букви" до переліку "білих" видань – ЗМІ, які подають виключно якісну інформацію.
  • У липні 2021 року з видання пішов головний редактор Данило Романчук. Своє рішення він пояснив тим, що його погляди не збігаються з баченням власників.