Про це інформує Reuters з посиланням на текст документу.

Згідно з указом тепер при розгляді клопотань про надання статусу біженця встановлюється пріоритет представникам переслідуваних релігійних меншин. Рішення прийнято, як зазначається, "до подальших розпоряджень".

Указ, який підписав Трамп, на 120 днів взагалі припиняє програму прийому біженців. Приїжджим з Сирії, Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану та Ємену на 90 днів заборонено відвідувати США.

Тепер Міністерство внутрішніх справ США має створити і ввести біометричну систему, яка буде мати на меті відслідковувати переміщення осіб, що перетинають кордон США. Також документ припиняє дію програми безвізового в'їзду.

Читайте також: Трамп офіційно затвердив зведення стіни на кордоні з Мексикою

Про підписання указу Трамп оголосив у Пентагоні одразу церемонії вступу генерала Джеймса Маттіса на посаду міністра оборони США.

Метою цього документу, за його словами, є не допустити в країну "радикальних мусульманських терористів".

Ми встановлюємо нові заходи перевірок, які покликані захистити США від радикальних ісламських терористів. Ми не хочемо, щоб вони з'являлися тут. Ми хочемо гарантувати те, що ми не приймаємо в свою країну ті самі загрози, проти яких наші чоловіки і жінки борються за кордоном,
– наголосив Дональд Трамп.

Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп пообіцяв, що в разі його обрання він вижене зі США сирійських біженців. Раніше він підписав указ про зведення стіни на кордоні з Мексикою.