До цього ні Буш-молодший, за якого була зроблена "матір усіх бомб", ні Обама не наважувалися застосувати цю зброю, адже її тактична користь завжди була сумнівною, тоді як психологічні і політичні наслідки такого руйнівного снаряду могли бути ризикованими, аналізує італійське видання La Repubblica.

Читайте також: У США оприлюднили подробиці операції з використанням "матері всіх бомб" у Афганістані

Однак, зазначає автор публікації Вітторіко Дзукконі, "новий Трамп" – "генералісимус, раптово сп'янілий військовою силою, той самий, який відкосив від армії завдяки викривлення кістки в ступні, – не настільки педантичний, як його попередники". За словами журналіста, він "намагається справити максимальне враження, приклавши мінімум зусиль: такий собі "великий вибух", який покаже його в очах світу і американських виборців крутим хлопцем, готовим на все".

Охоплений хаосом Афганістан не має могутніх святих покровителів, йдеться в статті, а ось Північна Корея залишається під крилом у Китаю.

"Динаміка ескалації, якій Трамп дав старт, вимагає, щоб за кожною дією відбувалося ще щось більш сенсаційне, інакше блеф розкусять. План Трампа якраз і полягає в тому, щоб над питанням про його наступний крок замислився його найнебезпечніший ворог – Кім Чен Ин", – міркує Дзукконі.

Білий дім скинув бомбу в афганську порожнечу в надії достукатися до Північної Кореї. Тому що Трамп знає, що, крім цієї надбомби, все, що йому залишилося, – це атомна бомба,
– підсумовує автор.

Читайте також: Важко переплюнути "матір усіх бомб", – The Wall Street Journal

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що США проти бойовиків ІД завдали неядерного удару в Афганістані. У результаті терористи зазнали серйозних втрат.

За словами американського президента Дональда Трампа, операція пройшла надуспішно.