Війська США не покинуть територію Іраку, поки Багдад не заплатить Вашингтону за побудовану там авіабазу. Так Трамп заявив журналістам у понеділок, 6 січня, пише ТАСС.

Читайте також: Трамп наказав убити Сулеймані всупереч даним розвідки, – ЗМІ

Президент США відреагував на ухвалу іракського парламенту зобов'язати уряд просити США вивести з території країни свої війська. Дональд Трамп пообіцяв ввести санкції, якщо Ірак буде "не надто приязним".

Якщо вони попросять нас піти й зроблять це не надто приязно, ми запровадимо проти них такі санкції, яких вони не бачили ніколи в житті. Санкції проти Ірану здадуться їм вкрай м'якими,
– наголосив глава Білого дому.

І додав: "У нас там дуже дорога авіабаза. Її будівництво обійшлося у мільярди доларів. Ми не підемо, поки вони не заплатять нам за це".

Що викликало таку реакцію Трампа?Парламент Іраку зібрався на позачергову сесію у неділю, 5 січня, й ухвалив змусити уряд вимагати у США вивести свої війська з території країни.

А все через вбивство американцями іранського генерала Касема Сулеймані на території Іраку, наслідком якого стала значна дестабілізація ситуації у регіоні загалом та в Іраку зокрема.

Детальніше про вбивство Сулеймані та ситуацію в Іраку – у матеріалах 24 каналу.