Чай є одним із найулюбленіших напоїв у всьому світі, і навколо питання, як його краще споживати – з цукром чи без, точиться чимало дискусій. 24 Канал розповідає про те, який варіант обрати краще.
Дивіться також Чому мандарини стали символом Нового року та чому їх корисно їсти
Чи варто пити чай з цукром
Дехто переконаний, що додавати цукор у чай – марна справа. Такий напій уже має чудові тонізуючі властивості й низьку калорійність, що робить його корисним для здоров’я.
Однак є й інша точка зору. Деякі дієтологи та тітестери (професіонали у сфері дегустації чаю) зазначають, що додавання цукру може мати свої переваги.
Чим корисний чай з цукром
Солодкий чай здатний швидко підбадьорити, оскільки підвищує рівень глюкози в крові. Лікарі радять пити такий напій під час слабкості або запаморочення, адже він допомагає нормалізувати самопочуття. У таких випадках несолодкий чай не буде ефективним.
Крім того, цукор підсилює смак і аромат слабко завареного чаю. Для сортів із високим вмістом дубильних речовин цукор усуває гіркуватість. Наприклад, це добре працює з індійським асамом, молочним улуном або фруктовими чаями.
Чай із цукром та молоком також рекомендують після отруєнь, оскільки він очищує травну систему та сприяє її відновленню. А свіжозаварений чорний чай із цукром допомагає заспокоїти нервову систему, покращує роботу серця та судин.
Яка користь чаю без цукру
Деякі люди можуть стикатися з індивідуальною непереносимістю міцного чаю без цукру. Такий напій може викликати підвищення очного тиску або негативно вплинути на зубну емаль, сприяючи її потемнінню та вимиванню фтору.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Водночас цукор покращує засвоєння катехінів – антиоксидантів, які захищають організм від серцево-судинних хвороб, вірусів і старіння. Це підтверджують дослідження американських науковців.
Чим замінити цукор у чаї
Для тих, хто прагне обмежити вживання цукру, існує чимало корисних альтернатив:
- Мед – зменшує окислювальний стрес, заспокоює горло та стабілізує рівень цукру в крові.
- Кокосовий цукор – має низький глікемічний індекс і містить залізо, вітаміни С, групи В та антиоксиданти.
- Кленовий сироп – стабілізує рівень цукру, покращує травлення та бореться із запаленнями.
- Фрукти та ягоди – яблуко, груша, апельсин чи смородина можуть додати чаю приємного смаку та користі.
- Стевія – природний підсолоджувач без калорій, у 200 разів солодший за цукор.