Про це заявив перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Чепа, повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.
Дивіться також У Кремлі оцінили імовірність зустрічі Зеленського, Путіна та Трампа
Які умови для переговорів висунули
За словами російського чиновника, для проведення третього раунду переговорів Москва вимагає від української сторони припинити удари по залізничних мостах у російському тилу та атакувати аеродроми стратегічної авіації.
Другою умовою Олексій Чепа назвав те, що Україна має дотримуватися запропонованого Росією короткострокового перемир'я на окремих ділянках фронту, яке за попередньою інформацією, триватиме кілька днів.
Він заявив, що виконання вищезгаданих вимог суттєво вплине на подальший перебіг переговорів, включаючи їхній зміст та терміни проведення. Чепа наголосив, що висунуті умови є одними з ключових.
Зараз ініціатива на боці України. Якщо вони узгодять це рішення і, що куди важливіше, будуть неухильно його дотримуватися, якщо будуть вироблені адекватні та робочі механізми контролю, тоді, я думаю, можна буде говорити вже і про оголошення якогось більш тривалого періоду на більшій кількості ділянок фронту чи навіть на всьому фронті одразу,
– заявив він.
Своєю чергою голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький вважає, що третього раунду переговорів делегацій Росії та України очікується до кінця червня у Стамбулі.
На його думку, "українська сторона має час – його не так багато – для того, щоб вивчити наші умови й піти назустріч".
Нагадаємо, раніше український міністр оборони Рустем Умєров заявив, що подальші зустрічі двох делегацій мають сенс, якщо вони готуватимуть зустріч на найвищому рівні. Київ очікує отримати відповідь до кінця червня.
Глава Міноборони наголосив, що Україна давно казала росіянам про те, що ця війна має закінчитися. Підкреслив, що весь світ нас у цьому підтримує. Також зазначив, що мають бути перші кроки, – припинення вогню й далі підготовка зустрічі лідерів.
"Якщо росіяни серйозно ставляться до закінчення війни, то ми готові далі над цим працювати, якщо ні – то міжнародні санкції мають бути нарешті запроваджені", – резюмував Умєров.